WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

09.02.2018 9:01

Jeszcze o wielkim rżnięciu drzew

Wczoraj informowaliśmy o trwającej kolejnej intensywnej wycince drzew w Świnoujściu. Tnie się na potęgę dorodne drzewa na ul. Wojska polskiego i Jachtowej. O szczegóły zapytaliśmy prezydenckiego rzecznika.

 

- Trwają  prace związane z usunięciem drzew i krzewów, w związku z realizacja inwestycji przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Jest to wycinka około 80 drzew i krzewów w ramach inwestycji drogowej oraz około 190 drzew i krzewów w ramach Budowy układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego w Świnoujściu- poinformował nas Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta.

Wiemy ile i z jakiego głównego powodu prowadzona jest ta wycinka Nie tłumaczy to jednak faktycznej, sensownej konieczności wycinki tych drzew. Tłumaczenie, że wycina się w ramach budowy układu dróg rowerowych w celu dojazdu do ul. Dworcowej zakrawa nieco na śmieszność. Wiadomo przecież, że jeśli powstanie tunel to nim nie przejada rowerzyści, którzy bedą skazania nadal na promy wtedy kursujące już z dużo mniejsza częstotliwością.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl