WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

13.01.2018 23:25

21. KRAM i SPIŻARNIA na WOŚP

W sobotę 13 stycznia w świnoujskim hotelu Hampton by Hilton po raz 21 lat Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia włączając się w 26. dzieło WOŚP zorganizowało KRAM RZECZY DZIWNYCH oraz SPIŻARNIĘ BABUNI. Dochód ze sprzedaży w kilkudziesięciu aukcjach zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

KRAM to jak zwykle licytacja różnych przedmiotów (bibeloty, nietrafione prezenty, drobiazgi, kalendarze, fotografie, dzieła sztuki, biżuteria, itp.) podarowane przez mieszkańców naszego miasta, firmy, hotele. Natomiast w SPIŻARNI do kupienia były przetwory zrobione przez mieszkańców naszego miasta (dżemy, grzybki, powidła, kompoty, ciasto itp.), podarowane do sprzedaży w ramach Finału WOŚP.

W trakcie tegorocznej imprezy przez ponad trzy godziny miało miejsce kilkadziesiąt aukcji. Najwięcej, bo az 1100 zł uzyskano ze sprzedaży kalendarza ściennego WOŚP. Za 950 zł sprzedano dyptyk dwóch ikon Piotra i Pawła , a książkę autobiograficzną Jurka Owsiaka sprzedano raz za trzysta złotych i tę samą ponownie za 300 zł czyli łącznie za 650 zł./ za 600 zł sprzedano model żaglowca „Dar Pomorza” , a za 500 zł deskorolkę. Tort podarowany Kramowi sprzedano za 200 zł i następnie dodatkowo wylicytowano każdą jego cząstkę. Ewenementem były w licytacji dwa oryginalne cygara kubańskie, które sprzedano za 150 zł. Posążek anioła z autografami m.in. prezydenta Janusza Żmurkiewicza i dyrektora MDK Leona Kowalskiego nie zrobił furory w licytacji kupiono go za...100 zł .

W trakcie imprezy z koncertem wystąpił zespól KEJA z Warszowa. Więcej w papierowym wydaniu gazety.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl