WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

07.01.2018 18:29

Bieg Trzech Króli

Pierwszy bieg z tegorocznego kalendarza Klubu Biegacza Jogging odbył się w sobotę 06. stycznia . Była to VI edycja Biegu Trzech Króli . Trasa ( trzy okrążenia ) wiodła promenadą i plażą – liczyła około 9,5 km.

Jedno okrążenie pokonał kijkarz Karol Witkowski ( 54.51 ) , a dwa Mirosław Zygmunt ( 26.46 ) oraz Magdalena Domaradzka i Agnieszka Michalska – obie w czasie 37.56 . Na dystansie głównym bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Robert Derda , pokonując drugiego na mecie Sławomira Harasimowicza i trzeciego Rafała Chomonta . Wśród pań zwyciężyła Ola Keplin , przed Moniką Murawską i Joanną Stanny . Należy dodać , że zarówno Robert Derda , jak i Ola Keplin to również zwycięzcy ubiegłorocznego V Biegu Trzech Króli . Oto pełne zestawienie wyników :

21.Joanna Bzdawka-------------55.44

22.Gerlinde Tolz----------------58.00 ( kijki )

23.Gerard Tolz------------------58.02 ( kijki )

Na mecie na biegaczy czekała gorąca herbata i kawa oraz słodycze . Ola Keplin i Robert Derda otrzymali puchary ( z koroną ) , a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca wśród pań i panów   upominki . Cała szóstka otrzymała też dyplomy .Statuetkę za zdobycie szóstego miejsca ( wszak bieg 06.stycznia ) – Piotr Suski .Wielu zawodników biegło w orszakowym stroju .Odrębnie uhonorowany został jubilat Karol Witkowski ( 86.rocznica urodzin ) – dyplom , upominki od KBJ i Agnieszki Michalskiej , a przede wszystkim od koleżanek i kolegów z biegowych tras , chóralne , gromkie „100 lat”.

Wśród pozostałych zawodników  rozlosowanych zostało wiele upominków i gadżetów , w tym koron . Fundatorami nagród byli—Agnieszka Stój i Jerzy Kotowski . Zawody sędziowała A.Stój , obsługę foto sprawowali  -- Sebastian Błaż i Wiesław Mileńko , a zabezpieczenie medyczne Renata Kurowska . Bieg ten zaliczany jest do punktacji Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Przyszłoroczna , VII edycja Biegu Trzech Króli przeprowadzona zostanie zamiast o 12.00 o 10.00 , tak , aby uczestnicy biegu mogli wziąć udział w ogólnomiejskim  Orszaku Trzech Króli .