WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

07.12.2017 7:19

Ruszyła przebudowa ulicy Markiewicza.

Od poniedziałku 4 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r jest wyłączony z ruchu komunikacyjnego odcinek ulicy Markiewicza od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do garażowca zlokalizowanego przy ul. Markiewicza 8. Przystanki autobusowe linii 2 i B – Osiedle Zachodnie, Markiewicza Poczta przeniesione zostają na ul. Wielkopolską i Wielkopolska/Kaszubska. Natomiast przystanek Markiewicza/Szkolna zostaje przeniesiony na ulice Szkolną. Mieszkańcy ulicy Markiewicza będą mieli zapewniony parking przy skrzyżowaniu ulic Markiewicza/Kaszubska.

 

Po ulicach Kościuszki, Białoruskiej, Czeskiej i Norweskiej, to kolejna już tej jesieni inwestycja drogowa w mieście. Potrwa do połowy przyszłego roku. Ulica Markiewicza zyska nie tylko nową nawierzchnię i chodniki. Powstanie także ścieżka rowerowa. Nowe będzie również oświetlenie.

Inwestycja będzie prowadzona wspólnie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Zakładem Wodociągów i Kanalizacji. Prace zaczną się od tego, co w ziemi, czyli kanalizacji deszczowej, modernizacji sieci wodno – kanalizacyjnej oraz budowy rurociągu. Z kolei PEC wykona przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej dla dziesięciu domów typu bliźniak, które znajdują się przy tej ulicy. Dzięki temu ich właściciele nie będą już musieli palić w piecach.

Wykonawcą przebudowy ulicy Markiewicza jest firma Eurovia Polska S.A. Koszt to 9,5 mln złotych.

BIK UM Świnoujście

Fot. Google Mapy


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl