WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

05.12.2017 9:12

„Dobre miejsce” w galerii sztuki

Niemal każda Galeria Sztuki to dobre miejsce. Miejsce w którym sztuka odsłania miękkie podbrzusze współczesnego świata, miejsce w którym nie wstydzimy się emocji które wzbudza dobra sztuka. I właśnie taka twórczość będzie prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki 44 w Świnoujściu. W sobotę 9 grudnia o godzinie 18.00 zaprasza na wystawę prac „klasycznej awangardy”.

 

Na ekspozycji będą prezentowane grafiki i malarstwo czołowych artystów polskich, również takich którzy sukces i uznanie osiągnęli w Paryżu jak Jan Lebenstein czy w Nowym Jorku jak Wojciech Fangor. Prace zgromadzone na wystawie w ms44 są pełne emocji i prezentują rzadkie we współczesnej sztuce połączenie doskonałego artystycznego warsztatu z twórczą ekspresją nie pozbawioną intelektualnej refleksji. Warto więc odwiedzić Galerię Sztuki Współczesnej ms44 przy ulicy Armii Krajowej 13, 9 grudnia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

To kameralna wystawa, ale warta odwiedzenia, na ścianach prezentowane będą prace „akademików współczesnej sztuki polskiej” głównie z przełomu XX i XXI wieku. Czyli:

Wojciech Fangor

Jan Lenica

Jan Lebenstein

Eugeniusz Markowski

Jerzy Nowosielski

Jerzy Panek

Jacek Sroka

Prace powyżej wymienionych artystów maja w sobie tyle magii że naturalnie wprowadzą nas w atmosferę nadchodzących Świąt. Serdecznie zapraszamy.

A.P.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl