Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

IX Bieg Pawła

22.11.2017 10:50

Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

W niedzielne , słotne południe 19. Listopada przeprowadzona została IX edycja Biegu Pawła , poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi . Zawodnicy mieli do pokonania 12km ( z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee , dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G.Słowiańską ).

Jedno okrążenie jeziora , a więc 8km pokonali: Weronika i Agnieszka Otockie ( ex equo 52.50 ) oraz Janusz Zaborowski (56.13 ) , także kijkarze z Bansinu – Gerlinde i Gerard Tolz  ( 1.22.16 ).

Na dystansie głównym zwyciężył Sylwester Swędrowski  w doskonałym czasie 47.27 , pokonując Roberta Derdę (49.39 ) i Mikołaja Antkowiaka (49.55 ) ;kolejne dwa miejsca zajęli :  Roman Andrzejczak ( 55.25 ) i Janusz Michalski ( 59.25 ). Wśród  pań najszybszą była Karolina Romańska ( 59.23 ) przed Moniką Murawską ( 1.02.10 ) , Dominiką Duszkiewicz ( 1.11.51 ) i Agnieszką Michalską (1.12.48 ) .

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród pań i panów otrzymali puchary .Były one ufundowane przez Agnieszkę Otocką  ( córkę śp . Pawła )i Ulę Dodek ( żonę ) . Agnieszka Otocka i jej córka Weronika uczciły pamięć ojca i dziadka udziałem w biegu .

Zawody sędziowała Agnieszka Stój , a obsługę foto sprawował Sebastian Błaż . Od przyszłego roku Bieg Pawła przeprowadzany będzie we wrześniu.

Agnieszka , Ula i Weronika serdecznie dziękuje tym wszystkim biegaczom , którzy pamiętali o Pawle i pamięć tę wyrazili uczestnictwem w biegu Jego imienia .