WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

12.11.2017 5:35

11 listopada w Międzyzdrojach

(Międzyzdroje) Po zakończeniu oficjalnej części obchodów Narodowego Święta Niepodległości polegających na złożeniu wieńców i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Marynarza, przejściu w pochodzie na spotkanie przy kamieniu pamięci „Duchowym Budowniczym Międzyzdrojów”, a później w kościele mszy świętej w intencji Ojczyzny o godzinie 14.00 w Międzynarodowym Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Międzyzdrojów.

 

W trakcie sesji dokonano wręczenia tytułu ,,Honorowy Obywatel Międzyzdrojów” znakomitemu archeologowi Prof. Marianowi Rębkowskiemu, który w latach 2008-2010 prowadził wykopaliska na wzgórzu w Lubinie dokonując tam rewelacyjnych odkryć, a opracowania naukowe z tego odkrycia są nadal wydawane (także w tym roku). Kolejnym punktem sesji było wręczenie tytułów ,,Zasłużony dla Międzyzdrojów” . Otrzymali je pośmiertnie wieloletnia położna Emma Paetrov (tytuł odebrała Jej wnuczka) oraz działacze społeczni Jerzy Mrówczyński i Dariusz Traut.

Później w części artystycznej w Koncercie Muzyki polskiej zaprezentowali się szczecińscy artyści (m.in. znakomita organistka i pianistka Małgorzata Klorek) zarówno instrumentaliści jak i śpiewacy. W ich wykonaniu uczestnicy usłyszeli m.in. utwory Chopina, Karłowicza i Moniuszki.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl