WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

11.10.2017 14:58

Złote Gody świnoujskich par

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Świnoujściu miała miejsce 11 października przemiła uroczystość obchodów Złotych Godów, które obchodziło siedem par. W imieniu Prezydenta RP Medale za długoletnie pożycie wręczył jubilatom świnoujski prezydent składając przy tej okazji najserdeczniejsze życzenia i wyrazy podziękowania za ich wieloletni wkład w rozwój miasta nad Świną.

 

 

Oto kilka słów o każdej z par obchodzacych jubileusz

 

Państwo Jadwiga i Mirosław Bandzwołek swój Złoty Jubileusz świętowali 7 lat temu. Związek małżeński zawarli 26 października 1960r. w Szczecinie. Do Świnoujścia przyjechali w 2009 roku. Pan Mirosław pracował w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” jako brygadzista i majster. Pani Jadwiga początkowo pracowała jako sprzedawca w magazynie zabawek, następnie od 1965 roku jako pierwsza kobieta była zawodowym kierowcą w Wojewódzkiej Kolumnie Transportu Samochodowego w Szczecinie. Państwo Bandzwołek mają syna, wnuczkę i prawnuczkę.

 

Państwo Anna i Mieczysław Dąbrowscy związek małżeński zawarli 25 grudnia 1967r. w Środzie Wielkopolskiej. Pan Mieczysław do Świnoujścia przyjechał w 1966r., natomiast Pani Anna na stałe przyjechała w 1969r. Pan Dąbrowski swoje życie zawodowe związał z mundurem, był oficerem Marynarki Wojennej, a Pani Dąbrowska początkowo poświęciła się dbaniu o ciepło domowego ogniska, a kiedy dzieci rozpoczęły swoją edukację Pani Anna jako nauczyciel w przedszkolu dbała o odpowiednie przygotowanie dzieci do nauki w szkole. Pasją Pana Mieczysława od zawsze były jachty i żeglarstwo. Aktywnie działa w Jacht Klubie Kotwica. Pani Anna uwielbia spacery po świnoujskiej plaży, najbardziej te wczesną wiosną, jesienią i zimą, potrafi spacerować nawet 3 godziny dziennie. Wspólnym zamiłowaniem Państwa Dąbrowskich jest ogrodnictwo, wolny czas spędzają dbając o ich działkę rekreacyjną, aktywnie udzielają się w Zarządzie Ogródków Działkowych. Pani Anna i Pan Mieczysław Dąbrowscy mają dwoje dzieci, trzy wnuczki i jedną prawnuczkę.

 

Państwo Krystyna i Zbyszek Kimel związek małżeński zawarli 26 marca 1967r. w Wałczu. Pan Zbyszek do Świnoujścia przyjechał w 1964roku i podjął pracę w Nadleśnictwie Międzyzdroje jako podleśniczy. W 1967roku Pan Kimel został powołany na stanowisko leśniczego leśnictwa Świnoujście, na tym stanowisku przepracował 42 lata. Pani Krystyna po ukończeniu studiów rozpoczęła swoją pracę zawodową jako nauczyciel w Szkole Specjalnej, gdzie pracowała przez 15 lat, następnie pracowała w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Świnoujściu. Państwo Kimel mają dwóch synów oraz dwoje wnucząt.

 

Państwo Anna i Florian Mencel związek małżeński zawarli 26 sierpnia 1967 roku w Kaliszu. Pan Florian do Świnoujścia przyjechał w 1965 roku, natomiast Pani Anna w 1968r. Pan Mencel pełnił służbę na okrętach ratowniczych jako mechanik w stopniu starszy bosman sztabowy. Po odejściu ze służby w Marynarce Wojennej, Pan Florian przez 10 lat pracował jako mechanik w Żegludze Świnoujskiej, a następnie do 2005r. był mechanikiem na kutrach rybackich. Pani Anna oddała się rodzinie, wychowaniu dzieci oraz prowadzeniu domu. Państwo Mencel mają dwie córki oraz trzy wnuczki.

 

Państwo Bronisława i Stanisław Telenga związek małżeński zawarli 23 grudnia 1967 roku
w Świnoujściu. Państwo Telenga do Świnoujścia przyjechali z różnych stron Polski, Pani Bronisława z Mazur, Pan Stanisław ze Śląska. Pan Telenga był podoficerem w Marynarce Wojennej, Pani Telenga pracowała jako księgowa w Ośrodku Wczasowym. Państwo Telenga doczekali się dwójki dzieci. Pani Bronisława i Pan Stanisław dzielą wspólną pasję jaką jest działka rekreacyjna, na której spędzają wolne chwile.

 

Państwo Alina i Edward Wojnarowscy związek małżeński zawarli 25 czerwca 1967 roku
w Baranowie Sandomierskim. Do Świnoujścia przyjechali w 1978 roku. Pan Edward był zatrudniony w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Alina przez 14 lat była pracownikiem Urzędu Miasta, zajmowała się opłatą targową. Państwo Wojnarowscy mają dwie córki, trzy wnuczki oraz dwoje prawnucząt. Zamiłowaniem Pani Aliny i Pana Edwarda jest ogrodnictwo – ich wspólna działka rekreacyjna, a także czytanie książek oraz rozwiązywanie krzyżówek.

 

 

Państwo Bogumiła i Konstatny Chłapowscy związek małżeński zawarli 29 lipca 1967 roku w Świnoujściu. Pani Bogumiła do Świnoujścia przyjechała w 1963r., Pan Konstanty w 1964r. Pan Chłapowski był zatrudniony w Morskim Instytucie Rybackim jako pracownik naukowy i doktorant nauk przyrodniczych. Od 1984r. pracował w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra” jako kontroler jakości. Pan Konstanty Chłapowski jest autorem książki „Matka Odra”. Pani Bogumiła była nauczycielem w Zasadniczej Szkole Zawodowej, następnie pracowała w Bibliotece Szkolnej. Państwo Chłapowscy mają dwie córki i troje wnucząt.

 

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl