WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

10.10.2017 12:00

Przyszłość Europy a przyszłość Polski

20 października 2017 r. o godzinie 13.00 w Książnicy Pomorskiej , ul. Podgórna 15/16 w Szczecinie,w ramach tzw. regionalnego forum dyskusyjnego Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata publiczna pt. „Przyszłość Europy a przyszłość Polski”. Udział w wydarzeniu potwierdzili już posłowie do PE z Pomorza Zachodniego, a także marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego organizowane są podobne fora w regionach państw członkowskich UE i jest to jeden ze sposobów bezpośredniego konsultowania się Parlamentu z obywatelami. Do udziału w dyskusji zaproszono także przedstawicieli władz lokalnych, ekspertów zajmujących się na co dzień tematyką europejską, ale także przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i zwykłych mieszkańców regionu, studentów, uczniów szkół średnich.

W Polsce regionalne fora dyskusyjne są organizowane od 2011 r., a ich tematyka dotyczyła m.in. projektu unii energetycznej UE, polityki regionalnej UE czy różnorodności kulturowej w Europie. Serdecznie zapraszamy.

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl