WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Skandal, czy też zwykła głupota?

Lekkoatletki bez nagród

09.10.2017 11:02

Skandal, czy też zwykła głupota?

Świnoujscy lekkoatleci dostaną nagrody od prezesa Bońka?

Świat nas ciągle zaskakuje, szczególnie ten wyspiarski w którym niezmiennie można odnotować niebywałe „odloty” tutejszych decydentów. Podczas piątkowego hucznego otwarcia części lekkoatletycznej świnoujskiego stadionu miejskiego nagród z rąk Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego nie otrzymały jakby się można było tego spodziewać znakomite lekkoatletki ze świnoujskiego Klubu Maraton...tylko piłkarze nożni. Teraz lekkoatletki czekają cierpliwie na nagrody... z rąk Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

 

Prezes PZLA H. Olszewski na piątkowej inauguracji części lekkoatletycznej świnoujskiego stadionu wręczył nagrody piłkarzom Szkoły Podstawowej nr 1,w większości szkolonym w Akademii Piłkarskiej Baltica, którzy kilka miesięcy temu zdobyli Wicemistrzostwo Polski w Ogólnopolskim Turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej. Tymczasem podczas tej samej uroczystości trener świnoujskich lekkoatletek Jerzy Łapiński zakłócił jej przebieg wbrew scenariuszowi i niejako na siłę prezentując początkowo nawet bez mikrofonu znakomite nasze lekkoatletki, które będą właśnie korzystać z oficjalnie udostępnionej części lekkoatletycznej stadionu. Nie to nie żart – tak własnie było. Przypomnijmy pokrótce osiągnięcia Lekkoatletek z Klubu Maraton Świnoujście


Jagoda Deluga (2001r) : Brązowa medalistka halowych mistrzostw Polski w 5boju LA 2017 rok. 5 miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży U18 (czyli młodsza o rok, w swoim roczniku 2 miejsce) w 7boju LA 2017rok , ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski młodziczek U16 w 5boju LA. W tegorocznych tabelach wynikowych w Polsce zajmuje 3 miejsce w roczniku. Posiadaczka trzeciego kółka olimpijskiego.
Amelia Grygiel (2003r) :14-latka - finalistka Mistrzostw Polski U16 w biegu na 300m (11miejsce w finale). Czwarta w tabelach Ogólnopolskich w roczniku. Zdobywała już medale w Ogólnopolskich Finałach Czwartków LA i projektu Lekkoatletyka Dla Każdego.
Zuzanna Ziomko (2006 r.) :W finale Lekkoatletyki Dla Każdego w tym roku zdobyła srebrny medal w swojej kategorii wiekowej w 4boju LA.
Joanna Zając (2001r) : Mistrzyni Województwa w biegu na 400mppł. Zwyciężczyni wielu biegów ulicznych i przełajowych.
W dniu uroczystego otwarcia stadionu, te dziewczyny czekały na trybunach na jakiekolwiek wyróżnienie, skoro doczekali się go piłkarze. Niestety na darmo. Czy wbrew logice mają teraz czekać cierpliwie na nagrody z rąk Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka ?.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl