SKH Gryfy Szczecin – Neubrandenburg Blizzards 12:2 (4:0, 2:1, 6:1)

14.12.2009 9:25

Zwycięskie Gryfy

W niedzielę 13 bm. na lodowisku w pobliskim Heringsdorfie, po jednostronnym pojedynku Gryfy Szczecin pokonały Neubrandenburg Blizzards w trzeciej kolejce Meklenburg – Ostvorpommern Landesliga.

Wynik 12:2 doskonale odzwierciedla przebieg spotkania. Na początku pierwszej tercji oba zespoły badały się wzajemnie. Jednak już wtedy kilka groźnych strzałów oddali zawodnicy ze Szczecina. Pierwszą bramkę zdobył Tomasz Fornalak. Później było już łatwo. Duża w tym zasługa bramkarza gości, który walnie przyczynił się do straty drugiej bramki, praktycznie samodzielnie wpychając sobie krążek do siatki. Jako ciekawostkę można dodać, że jeden z zawodników naszej drużyny, Artur Monkiewicz, większość spotkania rozegrał ze złamaną ręką. Pytany czy da radę grać dalej odpowiedział: Słabi są (rywale – przyp autora), dam radę.

Po drugiej tercji Gryfy schodziły z pięciobramkową przewagą (6:1). W ostatniej części spotkania szczecinianie dołożyli jeszcze sześć bramek tracąc tylko jedną.

Po tym spotkaniu Gryfy zajmują trzecią pozycję z dorobkiem trzech punktów. Prowadzi Beinhart Klink "Die Gallier" (dziewięć punktów) przed REV Insel Usedom z taką samą ilością punktów. Kolejne spotkanie Gryfy rozegrają dopiero 16 stycznia a ich rywalem na tafli w Heringsdorfie będzie drużyna liderów tabeli .