WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

26.06.2017 11:06

Amica JKKP Team bezkonkurencyjny w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej

To były regaty Amica JKKP Team. W drugiej rundzie Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w Świnoujściu team z Mariny Kamień Pomorskim nie miał sobie równych i ogromną przewagą wygrał rundę wskakując równocześnie na pozycję lidera w całym cyklu Ekstraklasy.

Udało się przeprowadzić pełny program czyli aż 27 wyścigów, w silnym i porywistym wietrze. Patryk Zbroja potwierdził swoją doskonałą dyspozycję prezentowaną w tym sezonie w Pucharze Świata w Match Racingu (11 w światowym rankingu ISAF). Prowadzona przez niego reprezentacja Jacht Klubu Kamień Pomorski wygrała aż 11 wyścigów! Amica JKKP Team startował w Świnoujściu w składzie: Patryk Zbroja, Maciej Gonerko, Marcin Zubrzycki i Krzysztof Żeludziewicz. Kolejne miejsca na podium po zaciętej walce do ostatniego wyścigu zajęły załogi Polish Match Tour TŻR Szczecin i Sailing Event MOS Iława.