WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

26.11.2009 7:26

Wjazdy do przebudowy?

Do Świnoujścia trafił jeden z 12 nowych ambulansów pogotowia ratunkowego, zakupionych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Zakup ambulansów możliwy był dzięki dofinansowaniu w wysokości 85% z środków unii Europejskiej. Nowy ambulans cieszy zwłaszcza, że otrzymał nowoczesne wyposażenie. Niestety okazało się, że wjazdy do garaży świnoujskiej stacji pogotowia, wybudowanej stosunkowo niedawno, są za niskie.

Problemem musi się zająć Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Szczecinie, bo to do niej należą obiekty świnoujskiego pogotowia.

- Wiemy, że w Świnoujściu jest problem. Wynikł on nagle, bo nie byliśmy w stanie przewidzieć wtedy, kiedy będzie prowadzona inwestycja w Świnoujściu, że będą takie wysokie karetki. Jesteśmy świadomi problemu i mamy zamiar zając się nim. Na razie decyzja, co dalej z tym zrobić, nie została jeszcze podjęta. Podjęta zostanie w najbliższym czasie. Trzeba przymierzyć się do kosztów dostosowania garażu do aktualnych potrzeb i zaplanować je – powiedziała nam Elżbieta Sochanowska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Pracownicy świnoujskiego pogotowia twierdzą, że sygnalizowali w czasie budowy, iż wjazdy są za niskie. Dział techniczny WSPR jest problemem zaskoczony.

Więcej na ten temat w najbliższym gazetowym wydaniu „Wyspiarza niebieskiego”


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl