WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

25.11.2009 10:04

Dobry rok dla UBB

W dniu 9 listopada, w Teatrze Narodowym w Warszawie, odbyła się Gala Laureatów konkursu Człowiek Roku – przyjaciel kolei, którego organizatorami były: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Railway Business Forum.

Głównym założeniem konkursu jest wyłonienie postaci, która dzięki swoim dokonaniom zawodowym istotnie wpłynęła na rozwój transportu kolejowego, zastosowała nowe technologie, propagowała nowoczesny styl zarządzania firmą w transporcie oraz budowała przyjazny klimat wokół tematów związanych z koleją.

Jednym z laureatów tej gali został prezes spółki Usedomer Bäderbahn GmbH, Jörgen Boße: za wkład w rozwój współpracy transgranicznej poprzez rozbudowę odcinka UBB do Świnoujścia.

Wyróżnienie przyznawane jest od pięciu lat przez stowarzyszenie przedsiębiorców Railway Business jest wyróżnieniem prestiżowym i otrzymują je nieliczni. Firma prowadzona przez pana Jörgen’a Boße zrealizowała pionierskie przedsięwzięcie polegające na wybudowaniu i zarządzaniu infrastrukturą kolejową na terenie innego państwa.

Z kolei 14 listopada w Heringsdorfie odbyło się spotkanie z okazji przyznania wyróżnienia stacjom kolejowym UBB przez stowarzyszenie Allianz pro Schiene. Spółka otrzymała nagrodę specjalną za wysoki standard i estetykę na wszystkich 17 dworcach i przystankach kolejowych na wyspie Uznam.

Jednym z kolejnych planowanych przedsięwzięć spółki ma być wybudowanie dworca UBB w Świnoujściu.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl