WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

foto: Mirosław Heberlej

23.11.2009 15:48

Konkursowe zmagania z historią Marynarki Wojennej

W piątek, 20 listopada z okazji zbliżającej się rocznicy odtworzenia Marynarki Wojennej w Klubie Garnizonowym w Świnoujściu odbył się Konkurs Czytelniczy na temat „ Polska Marynarka Wojenna w latach 1918 – 1945”. Zaadresowany był on do kadry zawodowej jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Do konkursu przystąpili oficerowie, podoficerowie i marynarze zawodowi - reprezentanci wszystkich jednostek flotylli. Najpełniejszą wiedzą na temat historii MW wykazał się st. mat. Rafał Kajzler z 30. Kompanii Chemicznej w Dziwnowie. Pozostałe miejsca kolejno zajęli ppor. mar. Tomasz Szajer z 12. Dywizjonu Trałowców, mat Grzegorz Szpak z 13. Dywizjonu Trałowców oraz st. mar. zaw. Piotr Długosz, również z 13.DTr. Będą oni reprezentować 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża w finale konkursu na szczeblu Marynarki Wojennej, który odbędzie się 26 listopada w Klubie MW „Riwiera” w Gdyni.

Konkurs jest organizowany co roku przez Oddział Wychowawczy Marynarki Wojennej oraz Klub MW „Riwiera”. Ma on na celu zainspirować marynarzy do podwyższania poziomu wiedzy na temat historii i chlubnych tradycji własnego rodzaju sił zbrojnych.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl