WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

23.11.2009 15:38

Niemcy rozpoczęli prace przy transgranicznym połączeniu

Partner Miasta Świnoujście we wspólnym projekcie: ”Transgraniczne połączenie Świnoujście – Kamminke na wyspie Uznam” - Gmina Kamminke - jest już po rozstrzygnięciu przetargu na prace budowlane i dzisiaj oficjalnie rozpoczął roboty przy swojej części projektu. O godzinie 13 odbyła się uroczystość „symbolicznego wbicia łopaty pod budowę nowego mostu nad kanałem torfowym” ( na foto) z udziałem m.in. burmistrza Kamminke Uwe Hartmanna i prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

Natomiast po polskiej stronie wyspy, wzdłuż ulicy Krzywej (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do pętli autobusowej) trwają już prace wykończeniowe przy budowie ciągu - pieszo rowerowego oraz ciągu pieszo – rowerowo - jezdnego do dawnego mostku wraz z oświetleniem całej trasy i wykonaniem miejsc spoczynkowych na co Miasto Świnoujście pozyskało 85 % środków z Unii Europejskiej. Całość naszej części transgranicznego połączenia kosztuje ok. 3 mln zł. Mostu o charakterze pieszo - rowerowym nad kanałem torfowym będzie wspólną realizacją Miasta Świnoujście i Gminy Kamminke

Teraz Gmina Kamminke w ramach projektu wykona oświetlony ciąg pieszo - rowerowego od granicy państwa (kanału) do ul. Dorfstraβe w Kamminke oraz oświetlony parking (61 miejsc postojowych dla samochodów i 2 dla autobusów), wiatę spoczynkową dla pieszych i rowerzystów, stojaki na rowery oraz plac zabaw dla dzieci. Prace te zostaną zakończone do 30 maja 2010 r.

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl