WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

23.11.2009 15:10

Delegacja włoska z wizytą w Świnoujściu

Przedstawiciele władz Rady Regionalnej regionu Apulia gościli w piątek 20 listopada z kilkugodzinną wizytą w Świnoujściu. Na czele delegacji stał Luciano Mineo - Wiceprzewodniczący Rady Regionalnej.Delegacja włoska przybyła do naszego regionu w ramach IX Światowego Tygodnia Kultury Włoskiej, w Szczecinie w czasie, którego odbyły się liczne spotkania o tematyce naukowej, kulturalnej i gospodarczej.

Współpraca pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a regionem Apulia została zainicjowana listem intencyjnym w 2007 roku i obejmuje wymianę doświadczeń oraz know-how w dziedzinach gospodarki, turystyki, kultury i nauki.

W imieniu Prezydenta Miasta delegację przyjął, zastępca prezydenta Andrzej Szczodry. Po spotkaniu w Urzędzie Miasta w czasie, którego wysłuchali prezentacji na temat Świnoujścia, jego potencjału turystycznego, goście mieli okazję odbyć krótką wycieczkę po mieście. Niestety ze względu na bardzo napięty terminarz objazd po mieście musiał ograniczyć się do kilku najbardziej atrakcyjnych punktów. Duże wrażenie zrobiła na nich plaża i zabudowa Dzielnicy Nadmorskiej, zarówno nowa jej część, jak i obiekty zabytkowe. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat planów rozwojowych naszego miasta.

Wizyta w Świnoujściu odbyła się z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl