WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

23.07.2009 17:03

Dworcowy awanturnik ujęty

Ja was pozabijam… Tak krzyczał 43. letni Wiktor L., bez stałego miejsca zamieszkania, do zatrzymujących go wieczorem 22 lipca 2009 roku w Świnoujściu funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej z tamtejszej Placówki SG.  O interwencję zostali oni poproszeni przez dyżurnego świnoujskiej policji.

Kierowca autobusu zawiadomił świnoujską policję, że na dworcu PKS znajduje mężczyzna, który awanturuje się, zaczepia podróżnych i im ubliża. Gdy patrol Straży Granicznej próbował krewkiego mężczyznę wylegitymować, ten zaczął im ubliżać i wyrywać się. Groził im także, że ich pozabija. Dopiero zastosowanie środka przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek pozwoliło ostudzić nieco jego temperament i umieścić go w pojeździe służbowym. Po przewiezieniu do policyjnej izby zatrzymań o całym zdarzeniu powiadomiony został prokurator. Wiktor L. poniesie odpowiedzialność za znieważenie funkcjonariuszy na służbie i groźbę bezprawną, której się dopuścił, aby funkcjonariusze odstąpili od czynności służbowych.

kmdr por. Grzegorz Goryński rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza w Gdańsku

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl