WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

12.12.2012 6:38

25 MEDALI TAEKWONDZISTÓW

W minioną sobotę, tj. 8-go grudnia klub ULKSW Pomorze brał udział w Finałach XII Ligi Taekwondo. Był to turniej taekwondo dla dzieci i młodzieży do lat 14. Nasza reprezentacja (18 osób) spisała się wspaniale przywożąc aż 25 medali. Podczas zawodów dzieci rywalizowały w dwóch konkurencjach sprawnościowych (wyskok dosiężny i kopnięcia na czas = przeskokówka), poomsae (układy formalne) oraz kyorugi (walka).

W konkurencjach sprawnościowych bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy. W kategorii M2 Olaf Drozd zdobył złoty medal wykonując 39 kopnięć w ciągu 10 sekund, Oskar Rożko w tej samej konkurencji zdobył brązowy medal kopiąc 34 razy. Chłopcy zasługują na szczególne wyróżnienie, gdyż ich kategoria była najliczniej obsadzona - aż 34 osoby. W wyskoku dosiężnym Olaf był bezkonkurencyjny i zdobył drugi złoty medal. W kategorii m4 wspaniale spisał się Mariusz Kamiński kopiąc na wysokość 195 cm zdobył pierwsze miejsce, a w kopnięciach na czas był trzeci. W jego kategorii startowało 18 osób. Mateusz Szczytniewski w kategorii m5 zdobył drugie miejsce w wyskoku dosiężnym skacząc na prawie 2 metry i 3-cie miejsce w przeskokówce pokonując ponad 30 osób. Dobrze wypadła również nasza najmłodsza zawodniczka Wiktoria Szylkiewicz zdobywając piąte miejsce w wyskoku dosiężnym. W kategorii kadetów w konkurencjach sprawnościowych wystartował tylko Łukasz Chmielarz. Zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając 2 miejsce (na piętnastu startujących) w wyskoku dosiężnym. Łukasz kopnął na 2m30cm. Natomiast w kopnięciach na czas Łukasz był bezkonkurencyjny i z wynikiem 42 kopnięć na 10 sekund zdobył złoto.

W układach formalnych najlepiej wypadł Szymon Łukaszewicz, który zdobył II miejsce. Dobrze zaprezentowały się również Gabriela Zienko i Magdalena Paszke - zdobywając piąte miejsce w mocno obsadzonych kategoriach.

W konkurencji walki sportowej na szczególne wyróżnienie zasługuje Karina Mietelska, która nie dała szans swoim rywalkom. W finale zwyciężyła 7:0 i walka zakończyła się przed czasem. Mariusz Kamiński również wygrał wszystkie pojedynki w pięknym stylu, choć nie było łatwo. W wyrównanej walce o złoto Mariusz tylko dzięki „duchowi walki” pokonał zawodnika z Poznania. Kolejną osobą, która świetnie się zaprezentowało był Szymon Łukaszewicz. Zdobył srebrny medal wygrywając dwie walki. W finale jednak nieznacznie uległ przeciwnikowi - przegrywając 10:12. Dobrze wypadła również Joanna Frej, która znokautowała przeciwniczkę w walce o srebrny medal. Złota jednak nie udało się wywalczyć. Kamil Kostrzewa wywalczył miejsce 3-cie spośród 16 startujących. Oskar Rożko również zdobył miejsce 3-cie ulegając w półfinale zawodnikowi ze Śremu. Wśród kadetów bezkonkurencyjny okazał się po raz kolejny Sebastian Markiewicz, który nie dał szans swoim przeciwnikom i zdobył kolejne złoto. Pierwsze miejsce wywalczyła również Dagmara Wlazło pokonując wszystkie swoje rywalki. Dobrze wypadł także Łukasz Chmielarz, który wygrał półfinał w ładnym stylu, jednak w finale nieznacznie uległ przeciwnikowi i zdobył srebrny medal. Drugie miejsce wywalczył również Kacper Czorniej.

WALKA SPORTOWA:

złoty medal: Mariusz Kamiński, Sebastian Markiewicz, Karina Mietelska, Dagmara Wlazło

srebrny medal: Łukasz Chmielarz, Kacper Czorniej, Joanna Frej, Szymon Łukaszewicz, Patrycja Pietrzakowska,

brązowy medal: Olaf Drozd, Kamil Kostrzewa, Magdalena Paszke, Oskar Rożko, Wiktoria Szylkiewicz, Oskar Zięty