Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Od lewej: Kasia i Ada.

28.04.2009 8:41

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

24 i 25 kwietnia w Końskich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w taekwondo olimpijskim. Nasz klub reprezentowała sześcioosobowa ekipa, która zakwalifikowała się po eliminacjach strefowych.

Pierwszego dnia zawodów startowali wszyscy nasi chłopcy: Dorian Topolski w kategorii M1, Szymon Błażejczyk w M2 i Arek Majerski w M3. Najlepiej spośród nich wypadł Szymon zajmując 6 miejsce w swojej kategorii, a Dorian i Arek na miejscu siódmym. Tego samego dnia startowały dwie z naszych dziewcząt Arleta Witt, która zajęła szóste miejsce oraz Ada Kapałka, która zdobyła brązowy medal w kategorii K9. Następnego dnia w kategorii K6 startowała Katarzyna Kula, która broniła tytułu wicemistrzowskiego z zeszłego roku. Kasia dobrze wypadła w konkurencjach sprawnościowych i technicznych co łącznie z wynikami z walk dało jej w tym roku również tytuł wicemistrzyni Polski. Nasz klub z dwoma medalami, brązowym Ady i srebrnym Kasi oraz małymi punktami chłopców zajął jedenaste miejsce na 47 klubów w klasyfikacji końcowej a województwo zachodniopomorskie sklasyfikowane zostało jako trzecie.