Do udziału w uroczystości zaprasza Prezydent Miasta Świnoujście Joanna Agatowska. Spotkanie ma charakter otwarty i będzie okazją do wspólnego oddania hołdu marynarzom, rybakom oraz wszystkim tym, którzy zginęli podczas pracy i służby na morzu.
Podczas ceremonii kwiaty złożą przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych, służby mundurowe, poczty sztandarowe, delegacje organizacji, związków i stowarzyszeń, a także reprezentanci szkół. Do udziału zaproszeni są również mieszkańcy Świnoujścia oraz goście odwiedzający miasto.
Pomnik „Tym którzy nie powrócili z morza” od lat pozostaje jednym z ważniejszych miejsc pamięci w Świnoujściu.
Wojciech Basałygo
Inspektor
Biuro Prezydenta Miasta
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.
www.wyspiarzniebieski.pl