W tej chwili w pełni zwracają się inwestycje poniesione na rzecz telewizji analogowej i Internetu. Telewizja cyfrowa rozpoczęła swoją działalność dopiero w ubiegłym roku, więc o zyskach można będzie mówić za około dwa lata. To samo dotyczyć będzie stacjonarnej telefonii cyfrowej.
-Na pewno będziemy mieli ofertę najbardziej konkurencyjną na całym świnoujskim rynku, zarówno pod względem połączeń lokalnych, międzymiastowych jak i na komórki. Myślę, że konkretna nasza oferta pojawi się w marcu tego roku i od marca rozpoczniemy sprzedaż tej usługi. W tej chwili opracowujemy regulamin funkcjonowania telefonii oraz cennik. Jednak już dziś mogę powiedzieć, że abonament będzie znacznie niższy od abonamentu Telekomunikacji Polskiej. Będzie on wynosił kilkanaście złotych. Zważywszy, że w TP S.A. najniższy abonament to 50 zł. nasi abonenci dużo na tym zyskają. Jeśli chodzi o ceny połączeń, to będą tańsze, co najmniej o 30%. Ponadto wszystkie rozmowy prowadzone wewnątrz naszej sieci będą nieodpłatne. W innych takich sieciach jest to dodatkowy minimalny abonament w granicach 10 zł. U nas planujemy, żeby te rozmowy było za darmo, w ramach podstawowego abonamentu. Wprowadzenie telefonii będzie dodatkową działalnością zarobkowa, a także spowoduje obniżenie kosztów telefonów w samej spółdzielni. Myślę, że będzie to kilka tysięcy oszczędności miesięcznie – mówi prezes spółdzielni Mariusz Łukaszyk.
Przygotowywana usługa przez spółdzielnię będzie dostępna tam gdzie funkcjonuje telewizja „Słowianin”, ponieważ spółdzielcza telefonia będzie korzystała z okablowania telewizyjnego.
Podstawowy moduł, który spółdzielnia zamierza nabyć w najbliższym czasie przewidziany jest na 1000 abonentów. W miarę potrzeb może być rozbudowany o kolejne moduły.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.
www.wyspiarzniebieski.pl