Gala wręczenia nagród odbyła się w Belwederze 14 stycznia br., a oprócz nagrodzonych wzięli w niej udział: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Ewa Junczyk – Ziomecka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Zbigniew Marciniak i rzecznik praw dziecka – Marek Michalak.
Opracowania zgłaszano do konkursu w pięciu kategoriach, a oceniano je według kryteriów: adekwatność działań do zakładanych celów, partnerstwo szkoły z podmiotami środowiska lokalnego, oryginalność pomysłu, zaangażowanie całej społeczności szkolnej w projekt oraz długofalowość działań.
Świnoujski projekt autorstwa Anny Stachuli (nauczycielki) i Łukasza Palucha (ucznia), w kategorii „Kultura i sztuka” wzbudził także duże zainteresowanie wśród ogólnopolskich mediów, obecnych podczas gali. Projekt ten realizowali wspólnymi siłami uczniowie, nauczyciele, rodzice. Chodzi tu o musical pt.: „Prywatka – lata 70”, który zapewne wielu mieszkańców miasta obejrzało w ubiegłym roku. Scenariusz zakładał „przeniesienie w czasie” wykonawców i widzów w czasy, kiedy to pokolenie rodziców dzisiejszych gimnazjalistów bawiło się na prywatkach. - Szukaliśmy sposobu aby przez wspólną zabawę lepiej się wzajemnie poznać, a także by właściwiej na co dzień funkcjonowały relacje młodzieży z rodzicami – powiedział Łukasz Paluch.
Natomiast Anna Stachula już zapowiada następny program z tego samego cyklu. - Będzie to także musical, który zrealizujemy jeszcze w tym roku szkolnym, ale z nowymi wykonawcami. Podczas ferii odbędzie się casting. Zmienimy także formułę musicalu, będzie więcej realiów, zaangażujemy twórczo więcej rodziców. Reszta – to już niespodzianka – dodaje pani Anna.
Świnoujskie Gimnazjum Publiczne nr 2 w programie „Szkoła bez przemocy” za swoje projekty zostało w tym roku nagrodzone już po raz drugi.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.
www.wyspiarzniebieski.pl