Pochód orkiestry w Świnoujściu
Świnoujście
W sobotę tradycyjnie czytano dzieciom w bibliotece, w filii MDK na Warszowie przy okazji warsztatów otwarto ciekawą wystawę rękodzieła i wystąpiły tamtejsze zespoły artystyczne. W Jazz Clubie Centrala (Scena) Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia przeprowadziło kilkugodzinną „Aukcję Rzeczy Dziwnych”. W sumie było blisko 150 fantów do zlicytowania, które sprezentowali mieszkańcy miasta, a także: nauczycielki z PM nr 3 „Pod żaglami”, „Pryzmat”, Galerię „Prowansalskie klimaty”, prezydenta Miasta, Przewodniczącego RM, Przewodniczącego RM Międzyzdroje, sklep „Kasia”, sklep „X – STORE, Teresę i Remigiusza Modrzewskich, cukiernie: „Nova” i „Karpatka”, drogerię „Natura”, biura turystyczne: „Fregata” i „Wybrzeże”, „Don – Or” - Piotra Ordona, koła SLD, Czesława Hinca, Uzdrowisko Świnoujście są, księgarnię „Neptun”, Mariana Sienkiewicza, kwiaciarnię „Ewa”, Kristensen Group, Darek Ryżczak, Janusz Tychawski, sklep „Biżuteria – Vaya”. Sztab pod przewodnictwem Beaty Chelińskiej i wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia kwestowali w SP nr 6, ZSM, w dzielnicach prawobrzeża, w pubie „Pod Kominkiem” (tam pieniądze zbierane są przez cały rok), w Klubie „Kwadransowe Grubasy”. Piotr Laskowski z Fortu Zachodniego sprzedawał ze zbiorów własnych tzw. „militaria”, a biegacze z „Ligi biegowej” na orkiestrę przeznaczyli swoje wpisowe.
Po raz kolejny orkiestra też „grała” od strony morza na okręcie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Tegoroczny finał rozpoczął się w Szczecinie, dokąd główny organizator akcji - Jerzy Owsiak dotarł na pokładzie okrętu transportowo - minowego ORP „KRAKÓW” z 8. FOW pod dowództwem kpt. mar. Dariusza Golonka. W niedzielę, w Świnoujściu centralnym miejscem uroczystości był Plac Rybaka przed Muzeum Rybołówstwa. O 12.00 odbyły się pokazy sprzętu specjalnego służb ratowniczych, wystąpiła Orkiestra Garnizonowa, został udostępniony do zwiedzania trałowiec ORP „TORUŃ” i okręt transportowo - minowy ORP „GNIEZNO”. Soliści Klubu Garnizonowego wystąpili podczas koncertu w MDK.
Drugi Sztab Orkiestry dowodzony przez hm. Marka Niewiarowskiego zainstalowany był w Miejskiej Bibliotece Publicznej, tam też pracowicie liczyły kasę wspaniałe panie z Banku PKO są. W sztabie dwoili się i troili harcerze z Hufca ZHP im. Ziemi Wolińskiej i z 19 DHSG „Zlotki” im. Bohaterów KOP.
Wszystkie koncerty odbywające się w sali teatralnej MDK należy zaliczyć do super udanych. Poza tym miastem przemaszerował barwny korowód, który na godz. 20.00 dotarł na Pl. Mickiewicza, gdzie podziwiano „Światełko do Nieba”.
Międzyzdroje i Wolin
- W Międzyzdrojach wspólnie z 50 wolontariuszami zebraliśmy kwotę ok. 13689,69 złotych, w tym 1300 zł z aukcji świątecznych gadżetów, 1100 zł z loterii fantowej, 660 ze sprzedaży wypieków przygotowanych przez panie emerytki oraz 270 ze sprzedaży smakołyków z Domu Wczasów Dziecięcych - informuje Arkadiusz Sobierajski, szef sztabu WOŚP Międzyzdroje -Wolin. - W Wolinie udało się zebrać 6587,69 złotych. Tu wyjątkowym gestem było przekazanie na rzecz orkiestry przez 5-letniego Grzesia, uratowanego od nowotworu, złotej zawieszki w kształcie litery G. Wisiorek, który towarzyszył chłopcu przez cały okres walki z chorobą został sprzedany za pięćset złotych.
W Międzyzdrojach uczestnicy XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pewno nie zapomną brawurowego, pełnego osobliwego erotyzmu występu legendarnego duetu Rominy Power i Al Bano. W tę rolę wcielili się międzyzdrojski radny Artur Duszyński i sołtys Wapnicy Elżbieta Mazurek. Oboje rozbawili publiczność do łez. Tańczyły też dzieci, można było nabyć ciasta i fanty.
W Wolinie oferowano m.in. orkiestralny znakomity bigos i ciasta , a w ośrodku kultury trwały koncerty. Co ciekawe można tam było także nabyć na konto orkiestry rysowaną na miejscu własną karykaturę.
Więcej zdjęć znajdziecie w fotoreportażu
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.
www.wyspiarzniebieski.pl