Na wstępie spotkania jakie miało miejsce w piątek 8 marca w Spółdzielczym Domu Kultury SML-W „Słowianin” obecny radny i kandydat Jan Borowski podkreślił, iż w zbliżających się wyborach jest czas na zmianę pokoleniową, nowe standardy. Zapewniał, że ten komitet łączy energię pokoleń, bowiem są w nim ludzie zarówno młodzi jak i ci z wielkim doświadczeniem.
Zaprezentowany został również program wyborczy KWW Jana Borowskiego Zmiana Pokoleniowa. Jako priorytet działalności w programie komitetu J. Borowski podał powołanie Młodzieżowego Centrum Zdrowia Psychicznego. Z tym wiążą się także w walce z tuszą wśród dzieci i młodzieży zajęcia na basenie. Duży nacisk położono na naszą codzienność. W tym zapowiedziano rewolucję komunikacyjną w Świnoujściu (trasy krótsze i więcej połączeń), lodowisko na terenie Basenu Północnego, szerokie wykorzystanie funduszy europejskich (m.in. na rozbudowę muzeum) oraz utworzenie stref zabawy i rekreacji w dwóch miejscach na Mulniku i przy granicy. Istotne w programie są miejskie aktywności w nowoczesnym mieście, Wśród nich utworzenie Europejskiego Centrum Żeglarskiego. Zakłada się znaczne rozwinięcie współpracy z Niemcami i Skandynawią oraz dbałość o miejscowych przedsiębiorców. Jakże istotnym problemem w odczuciu tego komitetu są sprawy mieszkaniowe. Rozwiązanie według nich to partnerstwo publiczno-prywatne i wybudowanie 300 mieszkań (na zasadzie mieszkanie za grunty).
Ważną częścią programu ujętą hasłowo jest „Miasto kwiatów i zieleni”, To założenie odbetonowania miasta zarówno w centrum jak i poza nim. Liczne nasadzenia drzew i kwiatów z jak to powiedziano zapowiedzią „powrotu do centrum ptaków śpiewających”. W obrębie tej części programu komitetu mieści się również zamiana różnych miejskich lasków na mini parki.
Jak podkreślał Jan Borowski należy stawiać na ekologię, rozwijać odnawialne źródła energii abyśmy z ostatniego miejsca w tej dziedzinie awansowali na pierwsze. Dostrzegają również problem wymierających pszczół stąd pomysł na urządzanie łąk kwietnych obsadzonych kwiatami wieloletnimi. W kwestii finansów miejskich pomysł jest taki aby pozyskiwać środki ze wszelkich źródeł (UE, Pomorze Zachodnie, KPO). Należy zawalczyć o ponowne dofinansowanie przepraw promowych z których przecież korzysta także wojsko. Przewidują również wprowadzenie odpłatności za parkowanie także w soboty i niedziele, a także likwidacja szarej strefy w turystyce.
Kolejne założenia programowe to zebranie aktywistów miejskich w jedno miejsce i doprowadzenie do współpracy interdyscyplinarnej, powołanie Rady Seniorów, usuwanie barier architektonicznych , rozwijanie „pomocy sąsiedzkiej” i usług „złotej rączki”. Zakłada się w programie rozwijanie edukacji seniorów w zakresie posługiwania się smartfonami , tabletami i komputerami.
Na koniec zaprezentowano kandydatów na radnych w trzech okręgach wyborczych w paru słowach przybliżając poszczególne sylwetki. I tak w kolejności zajmowanych miejsc w okręgu nr 1 wystartują w wyborach: Łukasz Karliński, Tymoteusz Chrobok, Bożena Janta-Lipińska, Marcin Sadowski, Oliwia Jagielska, Andrzej Lesiński, Aleksandra Krupa, Sebastian Labiś i Anna Adranowska z mejsca 9.
W okręgu 2 w kolejności zajmowanych miejsc wystartują: Jan Borowski, Paweł Dziubek, Marta Zienkiewicz, Łukasz Mickiewicz, Marta Żyła, Piotr Kryszałowicz, Magdalena Zakens, Adrian Kawalec i z 9 miejsca Aleksandra Szmitt.
W okręgu nr 3 w kolejności zajmowanych miejsc o mandat radnego będą zabiegać : Dariusz Śliwiński, Katarzyna Rot, Dalia Sadza, Leszek Reluga, Jagoda Brandys, Adam Pieńkowski, Elżbieta Mickiewicz, Michał Czapor i z miejsca 9 Agata Mida.
Wn
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.
www.wyspiarzniebieski.pl