Sympozjum otworzyli: członek rzeczywisty PAN, prof.dr hab.inż. Wiesław Woliński oraz Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.
9 STL tradycyjnie stanowić będzie forum wymiany informacji dotyczących najnowszych oraz najważniejszych osiągnięć w dziedzinie fizyki i techniki laserów i ich zastosowań.
Sympozjum organizowane jest przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie wraz z Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną.
W czasie Sympozjum przewiduje się wygłoszenie 80 referatów, przedstawienie komunikatów w formie plakatów, projekcje filmów wideo oraz prezentacje sprzętu, urządzeń i materiałów promocyjnych związanych tematycznie z programem naukowym Sympozjum.
Wiodącą tematyką sympozjum będą: materiały, elementy i podzespoły laserowe, konstrukcja i technologia ich wytwarzania, pomiary parametrów; lasery gazowe, jonowe, molekularne, ciała stałego, półprzewodnikowe, barwnikowe i inne; wzmacnianie, generacja, stabilizacja, synchronizacja, powielanie częstotliwości i formowanie impulsów promieniowania laserowego; miernictwo parametrów laserów i promieniowania laserowego; kolimacja, ogniskowanie, polaryzacja, filtracja, modulacja, detekcja i defleksja promieniowania laserowego; podzespoły i przyrządy współpracujące z laserami; astosowanie laserów w obróbce materiałów, medycynie i biologii, w przemyśle, w ochronie środowiska, badaniach naukowych i technice wojskowej.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.
www.wyspiarzniebieski.pl