WYSPIARZ niebieski
W ostatnim numerze    6/445
Zdjecie

10 marca obszernie o LNG

Zamiast sesji nadzwyczajnej - seminarium

W czwartek 4 lutego zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przyjechał do Świnoujścia prezes Polskiego LNG Zbigniew Rapciak . Po rozmowach z prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i wiceprzewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia Ryszardem Teteryczem (pod nieobecność przewodniczącego) obyło się spotkanie z mediami. Poinformowano na nim, że na temat terminalu LNG zamiast pierwotnie planowanej sesji nadzwyczajnej odbędzie się seminarium.

Tematem czwartkowych rozmów w wąskim gronie były ustalenia dotyczące zorganizowania proponowanej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Świnoujścia lub też innej formy otwartego spotkania z udziałem radnych, mieszkańców, przedstawicieli Polskiego LNG, Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Urzędu Morskiego i ekspertów na temat największej inwestycji w Mieście jaką jest budowa terminalu LNG .

- Ustalono w dniu dzisiejszym, że 10 marca odbędzie się seminarium na temat wszystkich kwestii, które wiążą się z realizacja tej inwestycji. – mówił J. Żmurkiewicz - Każdy będzie mógł przyjść i usłyszeć argumenty stron, w odpowiedzi na zgłaszane pytania i wątpliwości – dodał prezydent.

Organizatorem seminarium w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury będzie Rada Miasta Świnoujścia. Poprowadzi je przewodniczący Rady. Uznano, iż właśnie seminarium zapewnia możliwość swobodnego wypowiadania się tam obecnych, co nie byłoby możliwe w formule sesji nadzwyczajnej, zapewniał R. Teterycz. Przed seminarium mają być zebrane od wszystkich zainteresowanych pytania dotyczące terminalu LNG, tak aby strony uczestniczące w obradach mogły się przygotować do odpowiedzi na nie. Pytania mają być zbierane w Biurze Rady Miasta. Następnie zespół redakcyjny (powołany przez radnych) przygotuje z nich materiał, który zostanie rozesłany do zaproszonych podmiotów. Zadawania pytań podczas samego seminarium, raczej się nie przewiduje, aby jak zauważono uniknąć chaosu poprzez przerywanie wypowiedzi ekspertów i gości przez innych uczestników tego spotkania. Natomiast w sytuacjach szczególnych przewodniczący, prowadzący seminarium będzie mógł jednak dopuścić kogoś do głosu.

- Jako Rada oczekujemy, że szereg rzeczy zostanie dogłębnie przedstawionych i odpowiedzi padną na tym seminarium – stwierdził wiceprzewodniczący R. Teterycz - Natomiast materiały dotyczące terminalu LNG będą przyjęte w innym trybie przez Radę, w formie uchwały – dodał Teterycz

W seminarium z udziałem mieszkańców prowadzonym przez przewodniczącego Rady Miasta ma uczestniczyć jak zapowiedziano szerokie spektrum różnych autorytetów krajowych, niezależnych, zewnętrznych ekspertów. Osoby te będą zaproszone zarówno przez PLNG jak i odrębnie przez Radę Miasta. Przewidziany jest m.in. przyjazd ekspertów ze Szczecina, Krakowa i Warszawy.

- Chcemy doprosić takie osoby, które w tym temacie mają coś do powiedzenia – podkreślał radny R. Teterycz. - W kwestii bezpieczeństwa muszą się wypowiedzieć fachowcy.

W sprawie oczekiwań mieszkańców na realizację przez PLNG określonych zadań, władze Miasta jak poinformowano spotkają się z PLNG w okresie już po seminarium. W tych rozmowach jakie będą się toczyć w połowie marca mają brać udział także przedstawiciele Rady Miasta oraz wskazani przez Radę Osiedla Warszów członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Prawobrzeża Świnoujścia.

- Mamy podpisane porozumienia z prezydentem Miasta co do pewnych roszczeń Miasta po za naszymi zobowiązaniami wynikającymi z decyzji administracyjnych. One aktualnie przekraczają już kwotę 15 milionów złotych. Jesteśmy oczywiście skłonni tą kwotę rozszerzyć, ale też kilka innych rzeczy musimy sobie m.in. z rajcami wyjaśnić – mówił prezes Z. Rapciak.

Ta kwota obejmuje drogę Ku Morzu, parking (oddalony od obecnego o ok. 300 m w kierunku wschonim), ścieżkę rowerową i zejście na plażę. Przy czym parking, zejście na plażę i ciąg pieszo-rowerowy będą wykonane w pierwszej kolejności. Wszystko to po to aby mieszkańcy Warszowa i goście tam przebywający mogli niezależnie od prowadzonej inwestycji korzystać z plaży.

Podczas tego spotkania z mediami była także mowa o ankiecie na temat terminalu LNG jaka jest prowadzona w Świnoujściu na zlecenie PLNG. Według prezesa Rapciaka jest to badanie prowadzone przez profesjonalną firmę z „najwyższej półki” na próbie tysiąca mieszkańców Świnoujścia. Ankieta prowadzona jest przez telefon.

- Ja chcę po prostu poznać prawdziwe nastroje w społeczeństwie – mówił prezes Rapciak - Jestem optymistą i zakładam, że wynik ankiety będzie pozytywny – dodał także w odpowiedzi na pytanie co będzie jeśli opinie mieszkańców o terminalu LNG będą negatywne. Na zgłoszone w tym momencie zastrzeżenie co do wiarygodności takich badań w kontekście znanej praktyki, że jeśli ktoś płaci za przeprowadzenie badań to i wymaga pozytywnego efektu Z. Rapciak odpowiedział krótko: „Ja nie znam osobiście firmy prowadzącej badania publiczne, która chciałaby coś nie do końca wytłumaczyć, bo wtedy firma stałaby się po prostu niewiarygodna”.

 

Więcejn na str. 3 i 4

Promenada rusza wiosną

(MIĘDZYZDROJE) Wyłoniono wykonawcę przebudowy nadmorskiej promenady. Inwestycją zajmie się konsorcjum dwóch firm: Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Mazur” ze Szczecina oraz PRD Pol-Dróg z Nowogardu. To jedyny oferent, który podjął się tego zadania odpowiadając na gminne ogłoszenie.

Umowa z konsorcjum prawdopodobnie zostanie podpisana na początku marca. Roboty powinny ruszyć wczesną wiosną. Wykonawca zaproponował wykonanie całości za ok. 22,2 mln złotych. - To kwota niższa od zakładanej o blisko 3 mln złotych - podkreśla Leszek Dorosz, burmistrz Międzyzdrojów.

Na wprowadzenie nowej formy turystycznego zagospodarowania Promenady Gwiazd” miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 9,1 mln zł. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Pozostała kwota ma pochodzić z budżetu miasta oraz gminnych obligacji.

Przebudowa obejmie odcinek promenady od ulicy Zdrojowej aż do kortów tenisowych przy Alei Gwiazd. Mają tu powstać rekreacyjne ciągi piesze oraz place z elementami małej architektury tj. fontanny, ławki, spektakularne oświetlenie oraz zieleńce i rabaty kwiatowe. Na placu przed molo dodatkowo powstanie mini amfiteatr w postaci trójkątnej, obniżonej sceny do plenerowych koncertów.

- Oprócz utworzenia nowego, nowatorskiego pod względem rozwiązań architektonicznych, deptaku, w ramach projektu zakładamy stworzenie trzech atrakcyjnych turystycznie punktów: placu głównego przed molo, Alei Festiwalowej, którą tworzyć będzie plac z „Ławeczkami Serialowymi” oraz plac ze „Złotymi Płytami”, które w kolejnych latach Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd mają być przyznawane wybitnym artystom, a także jednego z największych w kraju placów zabaw dla dzieci w różnym wieku - wylicza Leszek Dorosz, burmistrz gminy. - Wszystkie elementy infrastruktury zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby Międzyzdrojów i są unikatowe w skali światowej.

Przebudowa centralnej części promenady zgodnie z założeniami musi zakończyć się pod koniec maja przyszłego roku. Będzie to pierwszy etap planowanej przebudowy nadmorskiego deptaku. W dalszej kolejności (w latach 2012 – 2014) gospodarze miasta planują przebudowę dwóch pozostałych, najbardziej zaniedbanych części promenady: zachodniej oraz wschodniej. Remont zachodniego fragmentu na odcinku od ul. Zdrojowej wraz z ul. Wesołą, Dąbrówki i częścią ulic: Gryfa Pomorskiego, Spokojnej, Rybackiej i Mickiewicza oraz remontem skrzyżowań z ul. Cichą, Plażową, Poprzeczną i Wczasową, powinien rozpocząć się wiosną 2012 roku. Przewidywany koszt przebudowy tego fragmentu to 14 milionów złotych.

Remont promenady wschodniej na odcinku od ulicy Campingowej do przedłużenia ul. Traugutta wraz z Ludową i fragmentem ul. 1000-lecia PP oraz remont skrzyżowań z ul. Campingową, Kościuszki, Parkową, Pomorską, Traugutta i Turystyczną, zgodnie z założeniami ma być wykonany do końca 2013 roku, za szacunkową kwotę 7,5 miliona złotych.

 

Wiecej na str. 3 i 4

Kiedy będzie odgórna decyzja?

To na szczeblu ministerialnym maję się rozstrzygnąć dalsze losy budowy stałego połączenia wyspy Uznam z wyspą Wolin. Pierwszy etap tej inwestycji dobiega końca.

- W tej chwili nie ma środków finansowych na tę inwestycję. Pozyskiwanie środków nie leży w gestii Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. My realizujemy to, co jest w zakresie umowy na inwestorstwo zastępcze, czyli studium wykonalności i uzyskanie opinii środowiskowej. Dalsze kroki będą zależały od finansów. W tej chwili nie mamy zapewnionego finansowania na dalsze etapy ani sygnałów w sprawie kontynuowania inwestorstwa zastępczego. Dalsze kroki, czy to zastępstwo będzie przez nas kontynuowane, czy ta inwestycja będzie realizowana w terenie, czy będziemy w ramach tego inwestorstwa zastępczego zlecać dalsze opracowanie dokumentacji budowlanej nie zależą od nas. O tym musi zadecydować ministerstwo infrastruktury. Podjęcie dalszych działań leży w interesie miasta Świnoujście. To zadanie leży poza naszą siecią drogową. Nasza dyrekcja odpowiada za drogi krajowe leżące poza miastami na prawach powiatu – mówi Mateusz Grzeszczuk rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na sesji Rady Miasta w grudniu ubiegłego roku prezydent informował, że 9 grudnia spotkał się z Magdaleną Jaworską, zastępcą Generalnego Dyrektora firmy, na którym omawiane były opracowania dotyczące finansowania stałej przeprawy promowej. Na spotkaniu przekazano informację, że sprawa finansowania przez państwo tej inwestycji jest trudna do zrealizowania.

Sygnalizowano, że sprawa finansowania stałej przeprawy z budżetu państwa może być brana pod rozwagę po 2012 roku, po zakończeniu Euro 2012 i po wejściu Polski do strefy euro.

Tak, więc rozprawa administracyjna (o niej więcej na str. 6) z udziałem stron postępowania, mieszkańców i mediów, którą zapowiedziała na 19 bm Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, prowadząca postępowanie w sprawie oceny oddziaływania przyszłej inwestycji „tunelowej” na środowisko, jest ostatnim etapem prac, na jakie udało się uzyskać fundusze . Na dalsze poczekamy zapewne kilka lat. Nie mniej jednak władze Świnoujścia cały czas muszą zabiegać o realizację tego zadania, tak aby rząd i odpowiednie ministerstwa nie zapomniały o naszych potrzebach.

str.5

Park Linowy jednak będzie?

Kilkukrotnie pisaliśmy o planach stworzenia Parku Linowego w okolicach tzw. Góry Sankowej. Niemiecka firma miała już konkretne, szczegółowe plany budowy, ale niestety wszystko rozbiło się o uzgodnienia z Nadleśnictwem. Teraz rysuje się kolejna szansa na powstanie takiej atrakcji w Świnoujściu.

Po tym jak wycofał się niemiecki inwestor Parku Linowego, Wydział Rozwoju Miasta UM zaczął poszukiwać innego inwestora, na tych jakże interesujących terenach Nadleśnictwa.

- Uderzyliśmy do firm, które zajmują się budowaątego typu parków – powiedziała nam Katarzyna Rówińska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta - Odezwała się firma, która wyposaża takie parki i ma inwestora zainteresowanego taką formą czynnej rozrywki – dodała K. Rówińska.

Tym inwestorem jak ustaliliśmy jest świnoujski biznesmen Piotr Sowa, który jak potwierdził chciałby taki park wybudować w Świnoujściu. Szczegóły rozwiązań tej inwestycji są póki co nieznane.

str. 5

Rozprawa administracyjna w sprawie tunelu w Świnoujściu

W dniu 19 lutego 2010 r. odbędzie się rozprawa administracyjna w sprawie strategicznej dla województwa inwestycji „Budowa stałego połączenia Wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu”.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie prowadzi postępowanie w sprawie oceny oddziaływania przedmiotowej inwestycji na środowisko. W celu wydania rzetelnej oceny dla niniejszego przedsięwzięcia zaplanowano rozprawę administracyjną z udziałem stron postępowania, mediów oraz społeczeństwa. Spotkanie odbędzie się w dniu 19 lutego br. w godz. 12.00 – 14.00 w Domu Kultury w Świnoujściu przy ul. Wojska Polskiego 1/1.

Podczas rozprawy omówiona zostanie inwestycja polegająca na budowie stałego połączenia Wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu oraz wydawana w tej sprawie decyzja środowiskowa. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Każdy zainteresowany sprawą będzie mógł uczestniczyć w rozprawie. Przewidziano czas na dyskusję i zadawanie pytań.

 

str. 6

Czekają nas podwyżki

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa „Słowianin” to największa spółdzielnia mieszkaniowa na terenie naszego miasta. Liczy około 6 tys. członków. Zawiaduje nie tylko zasobami w Świnoujścia, ale także w Międzyzdrojach i Wolinie. W ostatnich latach położono w spółdzielni mocny nacisk na inwestycje związane z rozwojem własnej sieci telewizji kablowej i Internetu. Ostatnią inwestycją jest własna telefonia stacjonarna. Po wielu latach eksploatacji budynków mieszkalnych spółdzielnia sukcesywnie modernizuje je wykorzystując nowe dostępne technologie w dziedzinie dociepleń. Zadania te realizuje z środków własnych jak i kredytów pozyskiwanych na ten cel. Przychody spółdzielni w ciągu roku to 24 mln. zł. Taką samą kwotą muszą się zamknąć rozchody. Znaczną pozycję zajmuję koszty ciepła, bo aż 7 mln. zł. O kondycji finansowej i planowanych na ten rok inwestycjach i problemach, jakie przyniosła tegoroczna zima rozmawialiśmy z Mariuszem Łukaszykiem dyrektorem SMLW „Słowianin”.

W.n.: Jakiego typu prace remontowe przewidziane są na ten rok?

M.Ł.: Bieżących zapotrzebowań na prace remontowe mieliśmy na kwotę 8,2 tys. zł. Niestety z uwagi na możliwości finansowe część zadań trzeba było wykreślić i zmniejszyć budżet o 1,5 mln. zł. Tak, więc w tym roku na prace remontowe przeznaczamy 6,7 tys. zł. W większości są to docieplenia. W tym roku będziemy docieplać budynki przy ul. Grunwaldzkiej 27, ul. Wyspiańskiego 36, ul. Gdyńskiej 23, ul. Kujawskiej 2, ul. Kolejowej 18 – 20. Kontynuować będziemy wymianę stolarki okiennej i inne pomniejsze prace. Staramy się utrzymywać szybkie tempo prac remontowych, bo nasze zasoby są coraz to brzydsze, bardziej energochłonne. W tym zakresie nie ma innej drogi jak tylko remonty.

W.n.: Czy będzie się to wiązało z podwyżkami dla mieszkańców?

M.Ł.: Niestety będzie to oznaczało podwyżkę funduszu remontowego o 0,10 zł za m2. Dla średniego mieszkania będzie to około 5 zł. Dotyczy to wszystkich budynków. Natomiast budynki docieplane będą obciążone wyższą kwotą. Najwyższa stawka tego funduszu wynosiła 2,20 zł za m2. W porównaniu z wieloma wspólnotami stawka ta nie jest stawka wysoką. Niestety musimy wprowadzić też podwyżki opłaty eksploatacyjnej (zarządzanie częściami wspólnymi – przyp.red.) o 0,10 zł za m2. Zmuszają nas do tego podwyżki kosztów niezależnych od spółdzielni. Na eksploatację zaplanowanych zostało około 6 mln. zł.

W.n.: Spółdzielnia prowadzi też inwestycje, które mają przynosić dochody i podwyższać jakość proponowanych usług.

M.Ł.: W tym roku na inwestycje przeznaczamy około 1 mln. zł. Są to: własna sieć telewizyjna, Internet, telewizja cyfrowa i od tego roku stacjonarna telefonia. Oferowana przez nas telewizja cyfrowa będzie się rozwijała poprzez zwiększenie atrakcyjności programowej oraz, to, co już się dokonało, czyli dostęp do pakietów cyfrowych HD. Ta oferta cieszy się dużym zainteresowaniem. Ważne to jest zwłaszcza dla osób, które kupują nowoczesne telewizory. Nie będziemy likwidowali telewizji analogowej, ale nie będzie ona rozwijana. Jest ona skierowana głównie do tych osób, których nie stać na nowinki techniczne. Zainteresowanie naszą telewizją i Internetem jest wielkie, zarówno na nowych osiedlach takich jak „Platan”, „Tęcza” czy „Słoneczna podkowa”. Wszystkie te zasoby zostały przez nas podłączone. Jest też spore zainteresowanie wśród wspólnot. Podpisaliśmy też umowę z częścią spółdzielni „Stoczniowiec”. Zainteresowanie naszymi usługami telewizji analogowej, cyfrowej, Internetu i obecnie telefonii jest bardzo duże gdyż jesteśmy konkurencyjni zarówno cenowo jak i jakościowo.

W.n.: Telefonia stacjonarna to najnowsza usługa, jaką spółdzielnia oferuje. Czy są na nią chętni?

M.Ł.: Sporo naszych abonentów telewizji, którzy mieli telefon stacjonarny w Telekomunikacji Polskiej wyraża chęć przejścia do nas. Myślę, że zainteresowanie zwiększy się, kiedy załatwimy kwestię przenoszenia używanego do tej pory numeru. Chcemy tę kwestię załatwić do końca lutego br. Mimo iż jeszcze nie można przenieść numeru mamy już kilkudziesięciu abonentów. Ta oferta jest niezwykle tania, bo najniższy abonament to 16 zł. Do tego godzina rozmów darmowych i znacznie niższe niż u innych operatorów ceny połączeń.

W.n.: W spółdzielni jest spora grupa osób, która posiada wyroki eksmisyjne na skutek

niepłacenia świadczeń na rzecz spółdzielni. Taka eksmisja wymaga mieszkania socjalnego. Jakie są szansę na to, aby te osoby zwolniły spółdzielcze mieszkania?

M.Ł.: W chwili obecnej ruchu w tym zakresie nie ma. Miastu skończyły się mieszkania socjalne. Do tego ZGM woli rozwiązywać własne problemy w tym zakresie, niż problemy innych administratorów, również nasze. Kolejka oczekujących na lokale socjalne w 2009 r. była spora i w 2010 będzie rosła. Nasza akcja windykacyjna zarówno od strony finansowej jak i eksmisyjnej jest prowadzona cały czas. My staramy się częściowo radzić z tym problemem poprzez tworzenie mieszkań internatowych, gdzie w jednym mieszkaniu, w trzech pokojach, mieszkają trzy osoby samotne. Wspólnie korzystają z kuchni i sanitariatu. To jest też pewnego rodzaju bodziec do regulowania zobowiązań w naszej spółdzielni.

Więcej na str. 11
W każdym numerze także:

wyłowione na wyspach • z afisza • informacje kulturalne • teleforum • listy od czytelników • informator • FOTO - sic • sport na wyspach • sport i rekreacja z OSiR Wyspiarz • kryminałki • informacje ze Straży Granicznej • informacje z 8 FOW • noworodki • historia i teraźniejszość - Nasze miasto w Twoim albumie • sonda • aktualne ogłoszenia drobne • ogłoszenia medyczne • w tym wydaniu nie piszemy o... • horoskop

SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Rej.telefoniczna: wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski