WYSPIARZ niebieski
W ostatnim numerze    17 (299)
Zdjecie

FLOTA świętuje

Inauguracja obchodów 50-lecia klubu

Miejski Klub Sportowy FLOTA uroczyście rozpoczął jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Pierwszym akcentem obchodów była sobotnia (21 kwietnia) msza święta w kościele pw. św. Stanisława i Bonifacego podczas której poświęcono nowy sztandar klubu, godnie niesiony przez chorążego Stanisława Zycha w asyście bramkarza Sergiusza Prusaka i Rafała Szyszkowskiego. Kolejny, bodaj najważniejszy punkt tego dnia to podniosłe, pełne wzruszających wspominków i ciepłych słów posiedzenie Zarządu Klubu inaugurujące jubileuszowe świętowanie. Posiedzenie było okazją do podsumowania minionych lat, przypomnienia ludzi tworzących historię klubu i ich zasług, w końcu stało się także okazją do podziękowania oraz uhonorowania odznakami, medalami i przeróżnymi nagrodami wszystkich tych, którzy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach klubowych dziejów. Goście tego spotkania odbywającego się w Ośrodku Pracy Twórczej szczecińskiej Akademii Morskiej przy ul. Komandorskiej ledwie zdołali się pomieścić w sali. W pierwszych rzędach m.in. zasiadło nawet czterech ostatnich prezydentów Świnoujścia (Janusz Żmurkiewicz, Janusz Dziekoński, Stanisław Możejko i Krzysztof Adranowski), którzy zawsze odgrywali ważną rolę w utrzymaniu klubu, dbając w mniejszym lub większym stopniu o jego kasę. Piąty z prezydentów Leszek Miłosz mieszkający daleko od Świnoujścia również nie zapomniał o jubileuszu nadsyłając niezwykle sympatyczny i dowcipny list z gratulacjami i życzeniami aby Flota awansowała do II ligi i płynąc na fali sukcesów...opływała także we wszelki dostatek. Życzenia szybkiego awansu nie tylko do III , ale do II piłkarskiej ligi składał również poseł Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, który także podczas uroczystości nagradzał licznymi medalami okolicznościowymi i honorowymi odznakami. Ostatnim uroczystym akordem było wręczenie pucharu klubowej osobistości 50-lecia jaką wybrano Leszka Zakrzewskiego (na zdjęciu), wielce zasłużonego dla Floty zawodnika, działacza i kierownika drużyny. Trenerem 50-lecia wybrany został Andrzej Miązek, podczas jego bowiem pracy trenerskiej połączonej z grą Flota odnosiła największe sukcesy. Puchar dla A. Miązka zostanie wręczony przed kolejnym meczem ligowym, w którym zawodnik ten wystąpi jako zawodnik drużyny będącej przeciwnikiem Floty.

Zdjecie

Feta na budowie BALTIC PARK

W sobotę (21 kwietnia) na terenie budowy BALTIC PARK przy ul. Uzdrowiskowej 12 w Świnoujściu odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod realizację następnych etapów projektu. Obejmują one kolejnych siedem budynków - apartamentowców określanych mianem Baltic Park Plaża i etap Baltic Park Molo w ramach którego ma powstać molo i 13-pietrowy hotel. Akt przygotowany do wmurowania podpisał John Kristensen, dyrektor generalny duńskiego Kristensen Group oraz prezydent Janusz Żmurkiewicz i Eugeniusz Moczydłowski dyrektor WARBUDU - firmy realizującej inwestycję. - Polska zaczyna się w Świnoujściu - mówił witając gości J. Kristensen. Prezes podkreślił także znaczenie tej budowy dla duńskiej firmy zapewniając, że inwestycja będzie się sukcesywnie rozwijać. - Wszyscy czekamy na zbudowanie hotelu, mola z pełną infrastrukturą, bo to jest to na co czeka Prezydent Miasta Świnoujścia, a przede wszystkim mieszkańcy naszego pięknego miasta. Świnoujście wykorzystuje swoje pięć minut. Dzisiaj Świnoujście jest na ustach wielu nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wykorzystujemy tą szansę, by nadrobić stracone lata, kiedy nie można było się rozwijać, kiedy nie potrafiliśmy się rozwijać - powiedział m.in. prezydent J. Żmurkiewicz. W części oficjalnej J. Kristensen i J. Żmurkiewicz dokonali również uroczystego wmurowania aktu bezpośrednio na placu budowy (obaj na zdjęciu). Ten moment uświetnił Świnoujski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych wypuszczając 500 gołębi a artylerzyści z Fortu Gerharda oddali z działa salwę honorowa. Znakomity był również cattering w części nieoficjalnej przygotowany przez „CENTRALĘ”.

Świnoujście obsypane nagrodami

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz został wybrany Człowiekiem Roku 2007 Województwa Zachodniopomorskiego miesięcznika ekonomicznego FORBES, pokonując w ostatecznej rywalizacji prof. Jerzego Sołdka- Prezesa Zarządu Szczecińskiego Parku Naukowo Technologicznego oraz Grzegorza Długosza- Prezesa Zarządu INFRAPARK "Police" S.A. Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji i gali Regional Forbes Executive Meeting , w hotelu Radisson SAS w Szczecinie,w której udział, oprócz nominowanych, wzięli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej ,gospodarki oraz mediów. W kategorii Firma Roku Województwa Zachodniopomorskiego pierwsze miejsce zajął Terminal Promowy Świnoujście Sp. z o.o. , a w kategorii Wydarzenie Roku -decyzja PGNiG o budowie Terminalu Gazu Skroplonego LNG w Świnoujściu.

Kabarety, Kevin Aiston i Black&White

60-lecia uzyskania praw miejskich

MIĘDZYZDROJE) Nadchodzący długi majowy weekend będzie dla mieszkańców podwójnie świąteczny. W tych dniach gmina będzie obchodzić 60- rocznicę nadania Międzyzdrojom praw miejskich. Z tej okazji gospodarze przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców i gości kurortu. Weekendowy maraton pod hasłem „60 LAT MINĘŁO…” rozpocznie się już w niedzielę (29 bm.) o godz. 19 koncertem Zespołu Jazzowego „TaDeUs” z Hamburga (Niemcy) w Międzynarodowym Domu Kultury. Natomiast w poniedziałek (30 bm.) o godz. 18 na scenie przy Promenadzie Gwiazd nastąpi oficjalne otwarcie cyklu imprez plenerowych pt. „Przeboje PRL-u „ z udziałem zespołu Black & White i Krystyny Giżowskiej

W czwartek sesja absolutoryjna

W porządku obrad czwartkowej (26 kwietnia) sesji Rady Miasta Świnoujścia punktem dominującym jest uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Świnoujścia za rok 2006. Radnym zostaną przedłożone pozytywne opinie o wykonaniu budżetu przygotowane przez Regionalna Izbę Obrachunkową i Komisję Rewizyjną RM. Ponadto podczas sesji świnoujscy rajcowie maja się zająć uchwała w sprawie wynagrodzeń pracowników Zakładu Gospodarki odpadami, Zakładu gospodarki Mieszkaniowej i Żeglugi Świnoujskiej. Planowane jest również m.in. podjęcie uchwał w sprawie sieci prowadzonych przez Miasto publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz lokalizacji nowych pawilonów handlowych.

Zdjecie

Ale kino!

(MIĘDZYZDROJE) Niejednomyślnie, w drodze głosowania imiennego radni pozwolili burmistrzowi na bezprzetargowe wydzierżawienie budynku Gabinetu Figur Woskowych na 30 lat obecnemu dzierżawcy. W zamian za wieloletnią dzierżawę inwestor zobowiązał się rozbudować obiekt o kino i planetarium. Sprawa ta podzieliła radnych. Projekt od początku był ostro krytykowany przez kilkuosobową opozycję burmistrza. Już podczas zatwierdzania porządku obrad radny Paweł Drzewiecki podjął próbę wyprowadzenia punktu z obrad sesji. - Komisja rewizyjna, której przewodniczę, ma pytanie do pana Gołosa (dzierżawca gabinetu - dop. autor.), które nie powinno być zadane na forum publicznym, dotyczące finansów, jakimi dysponuje inwestor - uzasadniał swój wniosek P.Drzewiecki. - Od kiedy komisja rewizyjna ma prawo rozliczać stan majątkowy prywatnych firm? Uważam, ze komisja chce się posunąć dalej niż powinna. Naszym zadaniem jest dać szansę rozbudowy miejskiej infrastruktury, a nie badać stan majątkowy pojawiających się inwestorów. Sądzę, że kierują panem personalne uprzedzenia - uznał burmistrz Leszek Dorosz. Po krótkiej dyskusji wniosek przewodniczącego komisji rewizyjnej odrzucono nieznaczną większością głosów.

Miasto będzie monitorowane

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w mieście - głównie w wyniku społecznej i medialnej presji - władze Świnoujścia od dłuższego już czasu, przymierzają się do wprowadzenia monitoringu. W tej chwili Wydział Inżyniera Miasta, Policja i Straż Miejska są w trakcie ustalania stref, które w pierwszej kolejności mają być objęte monitorowaniem. - Plan jest taki, że do końca roku chcemy wykonać dokumentację projektową, tak, aby rozpocząć realizację tego zadania w przyszłym roku. Możliwe, że będzie tak, iż projekt będzie obejmował większe obszary, a np. w przyszłym roku zrealizujemy pierwszy etap. Prace zespołu zadaniowego, który powołał prezydent zakończą się 30 czerwca br. To będzie podstawa do tego, żeby zlecić projektowanie - powiedziała naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta Barbara Michalska.

Rusza dalsza budowa wydmowej promenady

Szczecińska firma Mazur Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych wygrała przetarg na dalszą budowę ciągu pieszego ,na pierwszym pasie świnoujskich wydm. Cena wybranej oferty to 1,74 mln złotych. Podpisanie umowy planowane jest na dzień 27 kwietnia, a przekazanie placu budowy nastąpi po długim, majowym weekendzie. Termin zakończenia prac określono na 31 października br. W ramach realizacji tego zadania przewidziana jest po budowa ciągu pieszego wzdłuż wydmy szerokości 3 m i długości 245 metrów o nawierzchni z tworzywa sztucznego (system Relumat 2000 lub równoważny) na odcinku od wejścia na plażę z ul. Gierczak (D) do wejścia na plażę z ul. Powstańców Śląskich (E) wraz ze schodami zejściowymi, kładkami łukowymi dla osób niepełnosprawnych z barierkami oraz punktami widokowymi z balustradami i ławkami.

Czy jest gdzie wyrzucać

Śmieciowisko

Przytór - Łunowo na całym ciągu pieszo - rowerowym nie ma ani jednej śmietniczki, a jedyne, jakie w tej dzielnicy są, to w pobliżu kościoła. Karsibór - wzdłuż ul. 1 Maja śmietniczki uliczne są tylko przy przystankach autobusowych. - Na pozostałych ulicach śmietniczek nie ma w ogóle - mówi Zdzisław Merchelski (byly sołtys, obecnie radny). Nasi mieszkańcy w zasadzie się do tego przyzwyczaili i wszelkie śmieci wrzucają do pojemników na posesjach. Ogólnie można powiedzieć, że jest czysto, zdarza się jednak, że przyjezdni tzw. weekendowi podrzucają śmieci obok śmietniczek usytuowanych tuż przy moście. I przyznam, że nie jest to dobra "wizytówka" naszej dzielnicy. Najlepiej by było takiego kogoś przyłapać na wyrzucaniu śmieci, ale jak? Warszów - śmietniczki uliczne znajdują się przy główniejszych ulicach, ale przy tych mniejszych - nie. Najbrudniej jest wzdłuż torów kolejowych, na terenach miejskich - zalesionych (okolice Barlickiego, Norweskiej, na trasie do Fortu Wschodniego czyli ul. Ku Morzu). Lewobrzeże - ulice: Rogozińskiego, Teligi, Żeglarska, Beniowskiego, Jana z Kolna - śmietniczek ulicznych w ogóle nie ma. Zresztą nie tylko tam. Na trasie z Basenu Północnego, idąc Wybrzeżem Władysława IV do stacji benzynowej stoją trzy betonowe, które same w sobie wyglądają jak śmieci. Wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, idąc lewym ciągiem dla pieszych (od strony PEC-u) stoją wszystkie... trzy, a ostatnia z nich na wysokości ul.Łużyckiej. Dużo by wyliczać. Śmietniczek takich nie ma także i w centrum miasta, no, może nie wszędzie

Zdjecie

Inspektorat ZUS wrócił do Świnoujścia

Po długich staraniach władz miasta wrócił do Świnoujścia Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Przed kilkunastu laty przeniesiono go z naszego miasta do Międzyzdrojów. Teraz znowu będzie funkcjonował w Świnoujściu. Aktualnie trwa przeprowadzka do nowej siedziby, która mieści się w części dawnego internatu szkolnego(przy ul. Niedziałkowskiego). Nowy, trzykondygnacyjny budynek Inspektoratu z adresem przy ul. Piastowskiej 63 jest bardzo przestronny. Na parterze mieścić się będzie kilkustanowiskowa sala obsługi interesantów. Ponieważ na zewnątrz wybudowano odpowiedni podjazd łatwy dojazd do tej placówki będą miały także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. W budynku są też sale przeznaczone do wszelkiego rodzaju szkoleń pracowników. Na temat tej przeprowadzki rozmawialiśmy z Tadeuszem Drabikiem dyrektorem Oddziału ZUS w Szczecinie. Wyspiarz niebieski: Jak wysokie koszty poniósł ZUS w związku z przeprowadzką Inspektoratu? Tadeusz Drabik: Remont budynku kosztował nas około 2,5 mln. zł. Łącznie z wyposażeniem całość zamknęła się w granicach 3 mln. zł. Większość wyposażenia przewożona jest do nowej siedziby z Międzyzdrojów. Nie stać nas na wymianę sprzętu w całości. Nowe wyposażenie zakupione zostało między innymi do sali interesantów i sekretariatu. W.n.: Remont budynku trwał bardzo krótko. T.D.: Umowę podpisywaliśmy pod koniec grudnia ubiegłego roku. Przetarg wygrała firma „Fasada” ze Szczecina. Dzisiaj już się przeprowadzamy. Termin oddania budynku był nieco krótszy, ale zleciliśmy prace dodatkowe, co przedłużyło remont o miesiąc i parę dni. W trakcie remontu musieliśmy pogłębić parter budynku, aby dostosować się do przepisów dotyczących pomieszczeń użyteczności publicznej. Te pomieszczenia muszą mieć w granicach trzech metrów. W.n.: Jak doszło do tego, że Inspektorat przenosi się do Świnoujścia? T.D.: Trzeba tu powiedzieć, że to dzięki uporowi prezydenta Janusza Żmurkiewicza i jednomyślności radnych Inspektorat wrócił do Świnoujścia. Inspektorat tu już był i to ja musiałem przenieść go do Międzyzdrojów, bo wówczas nie było zainteresowania ze strony władz Świnoujścia. Wykorzystałem sytuację, że władze Międzyzdrojów chciały, aby funkcjonował w Międzyzdrojach. Teraz od dłuższego czasu sytuacja się zmieniła. Brak jakiegoś właściwego podejścia do sprawy ze strony władz Międzyzdrojów spowodował taką, a nie inną sytuację, że grunt podatny był dla Świnoujścia, o tyle istotny, że Inspektorat w Międzyzdrojach załatwiał dwa powiaty - świnoujski i kamieński. To nie jest tak, że w każdym powiecie jest Inspektorat. Większość ludzi ze Świnoujścia musiała jeździć do Międzyzdrojów, czyli więcej niż połowa świadczeniobiorców i płatników składek. Było to niewłaściwe działanie i stąd upór i determinacja pana prezydenta Żmurkiewicza w tym zadaniu i konsekwencja w tym, że nam prawie podarowano ten budynek. Było to w interesie miasta i mieszkańców. Upust otrzymaliśmy ponad 90% . Oczywiście trzeba było sporo dołożyć do remontu. Jest to dobre myślenie, jednak nie wszyscy włodarze o tym wiedzą, że tak należy postępować. Oczywiście też w przyszłości będzie to miejsce pracy dla mieszkańców Świnoujście.

Zabytkowe kamienice niszczeją

Nowe na siłę wypiera stare

Władze miasta okazują swoje zadowolenie z faktu, że porządkowany jest ich zdaniem kwartał pomiędzy ulicami Hołdu Pruskiego, Piłsudskiego i Paderewskiego. Zastępca prezydenta Andrzej Szczodry podkreśla, że powstające tam budynki firmy ISO-BUD i ISO-BUD PRIMO stanowią wymiar nowych czasów, bo przecież nadal nie może być tak jak tam było przez lata, czyli zapyziale. Niestety nowo powstające budynki wydają się jednak wyraźnie szkodzić starym zabytkowym obiektom przy ul. H. Pruskiego, o których rewitalizację zabiega wraz z mieszkańcami Miasto starając się o pozyskanie środków unijnych. Jak sensownie wytłumaczyć takie niespójne działania trudno dziś orzec. Być może jest to po prostu czyjś interes, który w tych czasach wypiera sentyment i przywiązanie do historii? Jedno jest pewne powstają nowe budynki na zapleczu zabytkowych kamienic, których mury teraz się zarysowują, odpada tynk, zapada się grunt od strony nowych bloków. Wszystko wskazuje na to, że jest to wynik prowadzonych w kwartale nowych budów oraz przejazdu ciężkiego sprzętu budowlanego tuż przy kamienicach na ul. H. Pruskiego. Dodatkowo jeśli część jakiegoś obiektu jest dla władzy niewygodna (tak jak oficyna do kamienicy nr 13 o której już wcześniej pisaliśmy) to wbrew opiniom konserwatorów warszawskich, a w oparciu o zdanie konserwatora szczecińskiego uznaje się, że nie jest to obiekt zabytkowy. Na taki stan skarżą się mieszkańcy zabytkowych kamienic wskazując, iż grunt w tej okolicy jest grząski (coś w rodzaju błota) i każde jego osuszanie w związku z prowadzonymi budowami powoduje zapadanie się gruntu przy ich obiektach, a w konsekwencji spękania. Sprawa stanęła nawet na sesji Rady Miasta, gdzie A. Szczodry zadeklarował, że zbada zarzuty mieszkańców ul. Hołdu Pruskiego Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zapowiedział też, że do czasu wyjaśnienia całej sprawy nic nowego nie będzie w tym kwartale realizowane. Ten nabrzmiały już problem bada także komisja rewizyjna Rady Miasta. Niestety niewiele z tego robi sobie inwestor, który zamierza nie czekając na planowane spotkanie władzy z mieszkańcami rozpocząć prace jak to nazwano makroniwelacyjne terenu. ISO-BUD Primo nie mając pozwolenia na budowę kolejnego budynku zamierza już przygotowywać sobie pod niego grunt. Stąd też firma nakazała mieszkańcom usunięcie do 23 kwietnia stojących tam drewutni, garaży, szop i innego mienia. Wszystko wskazuje więc na przesądzenie już decyzji o dalszej budowie.

Uwaga kleszcze

Aby uniknąć kleszczy należy przed wyjściem do lasu, parku założyć odzież ciasno, tak aby okryła jak największą powierzchnię ciała. W lesie dobrze byłoby osłonić głowę i starać się nie ocierać o krzewy. Po powrocie do domu należy dokładnie obejrzeć okolice szyi, ramion i odsłonięte miejsca podczas spaceru. Potem najlepiej wziąć prysznic. Jeśli znajdziemy na ciele kleszcza, to najlepiej usunąć go pęsetą. Należy go złapać jak najbliżej skóry i delikatnie, ale zdecydowanie wyciągnąć albo wykręcić ze skóry. Do usuwania kleszczy możemy kupić specjalny przyrząd w aptece. Podczas usuwania kleszcza trzeba uważać, żeby w ciele nie została jego głowa! Nie należy kleszcza zgniatać, przypalać, smarować tłuszczem! Po wyjęciu rankę należy zdezynfekować, a ręce dokładnie umyć. Jeśli w miejscu ugryzienia wystąpi rumień albo obrzęk należy udać się do lekarza.

Zaniedbany majatek Urzędu Miasta, czyli nasz...

Magazyn czy raczej wysypisko?

Nieopodal jednej z głównych ulic miasta - ulicy Grunwaldzkiej, tuż za Liceum Logos mieści się wielki, niby ogrodzony plac stanowiący MAGAZYN URZĘDU MIASTA ŚWINOUJŚCIA. Niestety nie jest to budujący widok i znacznie odbiega on od przeciętnych nawet oczekiwań w zakresie ładu i porządku oraz zabezpieczenia mienia gminy, czyli naszego wspólnego dobra. Magazyn przez nikogo nie pilnowany jest wyraźnie podupadły i stanowi raczej świadectwo rażącego zaniedbania i zapomnienia. Na placu są składowane materiały brukarskie w postaci płyt granitowych i betonowych, kostek brukowych granitowych i bazaltowych, różnego rodzaju płyty chodnikowe i kostki, rury, słupki itd. Można tam o zgrozo nawet znaleźć fragmenty poniemieckich pomników nagrobnych czy też słupki okalające groby. Ten „magazyn” posiada ogrodzenie, które jest bardziej dziurawe od najbardziej dziurawego sera szwajcarskiego i praktycznie niczego tam nie zabezpiecza. Znaczny brak połaci płotu od strony lasu zachęca natomiast wszelkiego autoramentu złodziei (od drobnych aż do hurtowników) do nieograniczonego czerpania z zapasów zgromadzonych materiałów tam składowanych.

Trzy Fryderyki dla Andrzeja

We wtorek, 17 kwietnia, w warszawskim Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny wręczone zostały po raz trzynasty doroczne nagrody muzyczne FRYDERYK. Galę poprowadził znany z TVP Tomasz Kamel, a zaczęła się ona od wspólnego występu Ani Dąbrowskiej i Andrzeja Smolika, którzy zaprezentowali nagranie Trudno się przyznać i utwór z ostatniej płyty Andrzeja. Ania Dąbrowska otrzymała cztery FRYDERYKI za: piosenkę roku, album roku pop Kilka historii na ten sam temat, jako wokalistka roku i za videoklip roku (nominacji otrzymała osiem). Andrzej Smolik (6 nominacji) nagrodzony został w trzech kategoriach: kompozytor roku, produkcja muzyczna (i realizacja) za nagranie SMOLIK - "CYE" i za wydawnictwo specjalne - najlepsza oprawa graficzna: SMOLIK (KAYAX Production) - "3" - projekt graficzny: Anna Głuszko, Piotr Karpiński.

Zdjecie

W maju na wokandzie?

Jak nas poinformował szef prokuratury rejonowej Włodzimierz Cetner, właśnie do sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko czterem osobom podejrzanym o udział w nakłanianiu do głosowania na konkretną osobę (głos miał kosztować 15 zł) w minionych wyborach samorządowych na rzecz obecnej radnej Katarzyny Pawlickiej, a także podejrzanych o podżeganie oraz utrudnianie prowadzonego postępowania (i nie tylko). Głosy "kupowano" przed lokalem wyborczym przy ul. Kościuszki. W. Cetner ma nadzieję, że sąd jeszcze w maju wyznaczy termin rozprawy.

W każdym numerze także:

wyłowione na wyspach • z afisza • informacje kulturalne • teleforum • listy od czytelników • informator • FOTO - sic • sport na wyspach • sport i rekreacja z OSiR Wyspiarz • kryminałki • informacje ze Straży Granicznej • informacje z 8 FOW • noworodki • historia i teraźniejszość - Nasze miasto w Twoim albumie • sonda • aktualne ogłoszenia drobne • ogłoszenia medyczne • w tym wydaniu nie piszemy o... • horoskop

SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Rej.telefoniczna: wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski