Po latach w rękach policji - zatrzymani za 121 zarzutów
Zabójstwo dyspozytora Sekretu i napad na kantor wyjaśnione
Po śmierci właściciela pensjonatu w Dziwnowie w 1998 r tamtejszą sprawę prowadzono pod kątem potwierdzenia wiedzy operacyjnej. Po kilku latach okazało się, że sprawcami byli 33 - letni z pochodzenia świnoujścianin Przemysław K. (jego wujek pracował w świnoujskiej komendzie milicji i policji) oraz 35 - letni Henryk J., którzy wspólnie popełniali także szereg innych kryminalnych przestępstw. W 2005 roku w Świnoujściu obaj przygotowali napad na agencję ochrony mienia SEKRET. Jak ustalono do siedziby agencji 8 sierpnia 2005 r. tuż po godzinie 5.00 włamał się Przemysław K., który zabił dyspozytora firmy, 53-letniego Jana G. W środku znajdowało się ponad 500 tysięcy złotych z utargów sklepowych, które sprawca ukradł. Po wszystkim Przemysław K. podzielił się pieniędzmi z Henrykiem J. Przybyli na miejsce morderstwa policjanci (technicy kryminalistyki) zabezpieczyli szereg śladów oraz materiał biologiczny (m.in. z naskórka pod paznokciami ofiary), z którego wyłoniono kod DNA.
Początkiem rozwikłania tego właśnie zabójstwa było kolejne przestępstwo, które popełniono w 2007 roku. Wtedy w Policach doszło do napadu na salon jubilerski. Sprawcy w godzinach popołudniowych mając kominiarki na głowach weszli do salonu jubilerskiego. Jeden z nich metalową rurką pobił sprzedawczynię. Mężczyźni zrabowali kosztowności o rynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Po tym napadzie zatrzymano (o czym informowaliśmy na naszych łamach w nr 32 z sierpnia 2007 r.) Przemysława K. Dzięki pościgowi i porzuconym „fantom” wpadł w ręce główny sprawca. Wtedy prowadzący śledztwo zaczęli porównywać brutalne napady z ostatnich lat, gdzie zabezpieczono m.in. kod DNA. Jednym z nich był kod ze Świnoujścia, który pasował do Przemysława K. Okazało się, że to właśnie on jest sprawcą zabójstwa świnoujskiego dyspozytora firmy Sekret.
więcej na str. 3
Dyrekcja WPN w Grodnie
Koniec rządowego ośrodka
Zakończenie działalności ośrodka Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów to wynik działań obecnego szefa rządu, który po objęciu urzędu premiera zapowiedział, że w odróżnieniu od poprzednich ekip, jego rząd szybko uszczupli niepotrzebne przywileje oddając ośrodki wczasowe i wypoczynkowe, z których od czasów PRL korzysta Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i poszczególne resorty. Obliczono, że na utrzymanie rządowych ośrodków rocznie potrzeba około 30 mln złotych. Większość pieniędzy pochodzi ze środków publicznych. Dotąd udało się sprywatyzować zaledwie kilka z blisko stu.Ośrodek w Grodnie to jeden z dwóch wskazanych, które w tym roku zakończą działalność (CO KPRM wygasi trwały zarząd) i zostaną przekazane do właściwych instytucji. - Ośrodek „Grodno I” działał jeszcze przed powstaniem wolińskiego parku. Po utworzeniu WPN został aportem wniesiony w jego granice. Dziś jest jednym z dwóch ostatnich, które na terenie narodowego parku prowadzą działalność komercyjną niezgodną z jego istotą. Po likwidacji Grodna I pozostanie już tylko ośrodek Grodno II zarządzany przez spółkę z o.o. - informuje Ireneusz Lewicki, dyrektor WPN. - Od lutego dyrekcja parku zostanie zarządca majątku po rządowym ośrodku wypoczynkowym, jednak nie planujemy kontynuować jego dotychczasowej działalności. Nie możemy, bo byłoby to niezgodne ze statutem. Zamierzamy natomiast przenieść w to miejsce siedzibę dyrekcji WPN.
więcej na str. 3 i 4
Kristensen nie zmienia planów
- Prace projektowe trwają. Jesteśmy w trakcie załatwiania opinii środowiskowej. Trwają także rozmowy z zainteresowanym operatorem bazy hotelowej. Jest to operator światowej klasy. Jeszcze w tym roku powinniśmy rozpocząć sprzedaż powierzchni handlowych i gastronomicznych w kompleksie hotelowym – poinformował nas Jacek Twardowski z Kristensen Group Spółka z o.o.
Jak mówi J. Twardowski deweloper podtrzymuje też swoją chęć budowy krótkiego mola przy kompleksie hotelowym. Uważa, że powinno być ono integralną częścią tego kompleksu. Firma Kristensen proponuje wybudowanie na molo stylowej restauracji.
str. 3
Port jachtowy przy Sekwance
Projekt „Zachodniopomorski szlak żeglarski” jest pilotowany i będzie realizowany przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną, której gmina Międzyzdroje jest członkiem. W jego ramach jest przygotowanych kilkanaście innych projektów m.in. przez gminę Wolin,, Rewal, Mielno, Darłowo, miasto Kołobrzeg, Polski Związek Żeglarski, Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Aby uzyskać finansowe wsparcie ze środków europejskich, wszyscy powinni przygotować swoje projekty i wkład własny do czerwca br.
Zgodnie z założeniami w porcie w Wapnicy ma być przygotowanych 60 miejsc postojowych dla jachtów. Basen ma mieć 65 metrów długości, 32 m szerokości i 2,5 m głębokości. - Zostaną wykonane tam wszystkie przyłącza: energetyczne, wodno - kanalizacyjne. Infrastruktura to nie tylko przystań, ale również toalety, prysznice, kuchenka, miejsce rekreacyjne i parking na 30 samochodów - informuje Henryk Nogala, sekretarz gminy. Koszt inwestycji obliczono na ok. 8 mln złotych.
str. 4
Zrezygnowali z hali
- Po konsultacjach z dyrektorem szkoły doszliśmy do wniosku, że hala gimnastyczna, którą miasto planowało wybudować przy szkole na boisku asfaltowym, bardzo zamknęłaby ten ograniczony teren i przysłoniłoby okna szkoły. No i jej realizacja przesunęłaby w czasie wiele innych inwestycji, a szkoła wymaga szybkiego remontu - wyjaśnia Henryk Nogala, sekretarz gminy. - Przyznaliśmy rację dyrekcji gimnazjum, że wystarczy wyremontować starą salę znajdująca się przy straży pożarnej. Gdyby udało się to zrobić, szkoła miałaby porządną salę sportową i wyremontowany wkrótce główny budynek szkoły.
Rozpoczęcie rozbudowy hali mogłoby nastąpić już w 2010 roku. W tegorocznym budżecie zabezpieczono 61,5 tys. złotych na przygotowanie projektu budowlanego, który m.in. określi dokładne koszty tej inwestycji. Są tam też środki (700 tys. złotych) na zagospodarowanie terenu wokół głównego budynku gimnazjum i wykonanie solidnego ogrodzenia.
str. 5
Stare nowe uzdrowisko
Na koniec roku 2007 było „pod kreską”
Uzdrowisko Świnoujście SA nie jest firmą niestabilną, ono ma w sobie bardzo duży potencjał. Przede wszystkim jest to potencjał ludzki. Świadczy usługi medyczne od wielu lat i ma określone doświadczenia, które są bardzo chętnie pożytkowane przez klientów. Można doprowadzić firmę do złego stanu finansowego czy organizacyjnego, ale też wykorzystując tą wewnętrzną siłę w ciągu krótkiego okresu, bo okazało się, że w ciągu paru miesięcy, może stanąć na nogi i ruszyć w nowym kierunku, który potrafi sama obrać.
Pod nowym zarządem
Tak naprawdę w spółce bardzo ważny jest ten wewnętrzny potencjał, bo spółka to jest około trzystu pracowników, to potrzeba na to sporo czasu do rozmów. Te rozmowy spowodowały, że spółka bardzo szybko się zregenerowała. Na pewno w pamięci pozostają te zdarzenia, które miały miejsce: czy były to właściwe decyzje zarządu, właściwe decyzje wspólnika. Nie mniej przy pełnej otwartej polityce informacyjnej, najpierw trzeba zdobyć kredyt zaufania, aby można było dokonywać zmian. Pierwszą taką zmianą, która dotyczyła uzdrowiska wiosną w roku 2008 było przygotowanie kompletnej reorganizacji spółki. Spółka została przeorganizowana pod względem produktów, które wytwarza. Zajmuje się przede wszystkim sprawami medycznymi. Grupa lekarzy i pielęgniarek to jest jeden z istotnych elementów organizacyjnych, tworzy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Drugi ważny element to grupa zabiegowa, jest wiele elementów z grupy rehabilitacyjnej, które służą do rzeczowego wykonywania elementów medycznych. Następnie są zespoły restauracyjne, które świadczą wyżywienie dla blisko 700 osób przebywających w obiektach uzdrowiska. Jest także baza noclegowa – szpitale czy sanatoria, gdzie pełnimy całodobowy nadzór nad pacjentami, to nie są goście hotelowi, to są pacjenci. Oni przyjeżdżają tutaj poprawić zdrowie lub je odzyskać w procesie rehabilitacji. W roku 2008 obsłużyliśmy ponad 10 tysięcy klientów.
więcej na str. 6
Intensywne prace przy dokumentacji
więcej na str. 8
PO apeluje do prezydenta
Świnoujście nie jest dyskryminowane, ale raczej uprzywilejowane...
Od prezydenta miasta należy oczekiwać współpracy. Niestety jego stosunek jest bardzo konfrontacyjny – uważa M. Marcinkiewicz. Zaapelował do prezydenta słowami „trzeba współpracować”.
Sekretarz M. Marcinkiewicz poinformował również, że w połowie lutego br. będzie gotowy projekt specustawy w sprawie terminalu LNG, która przyspieszy prace i uprości procedury. Uspokajał, że nie ma mowy dla tej inwestycji o innym miejscu niż Świnoujście. Dodatkowo jak wiadomo w czasie kryzysu Komisja Europejska w ramach pomocy dla naszego kraju zadeklarowała wyasygnowanie na ten cel 80 milionów euro. Obecny na konferencji radny i dziennikarz Stanisław Możejko zaproponował aby do owej specustawy dołączyć jeszcze budowę tunelu.
- Nie ma takiej możliwości prawnej ani technicznej – zaoponował M. Marcinkiewicz.
Wiele miejsca podczas konferencji poświęcono nadal gorącej sprawie działek dla dr Ireny Eris. Kolejne oświadczenia na ten temat złożyła miejscowa PO ustami radnego Marcina Mireńskiego.
- Obowiązkiem radnych Platformy Obywatelskiej , jak i pozostałych ugrupowań jest dbałość o interes mieszkańców miasta, czyli przede wszystkim o jego finanse i majątek. Zasobne miasto to zasobni mieszkańcy – mówił m.in. M. Mireński.
W toku dalszej wypowiedzi radny podkreślił , że trudno za taką dbałość uznać bezprzetargowe wydzierżawienie z przyrzeczeniem sprzedaży działek dla firmy dr I. Eris (zajmującej się także handlem nieruchomościami), za tak niska kwotę.
więcej na str. 9
Co piszą inni o Świnoujściu sprawach miasta
Redaktor Kraśnicki jr stawia w swoim publikowanym w poniedziałek tekście ryzykowną tezę, że „działacze Platformy Obywatelskiej posunęli się w walce z prezydentem Świnoujścia aż do szkodzenia temu miastu” . Próbuje wykazać jak to Świnoujście, w zabiegach o środki unijne jest niemal dyskryminowane przez władze wojewódzkie, zdominowane przez PO. Tekst kończy znamiennym, histerycznym „wypędzeniem inwestora” nawiązującym do rezygnacji firmy Dr Ireny Eris z budowy w Świnoujściu hotelu SPA. Wydźwięk tekstu jest czytelnym, ślepym wsparciem działań świnoujskiego prezydenta bez pokuszenia się o szersze spojrzenie na wszelkie aspekty spraw do których autor się odnosi. A co na to Platforma Obywatelska?
Oświadczenie Platformy Obywatelskiej
Szczecin, 27 stycznia 2009 roku
Z zainteresowaniem oraz niemałym zdziwieniem zapoznałem się z artykułem „Świnoujście zawsze traci” autorstwa Andrzeja Kraśnickiego jr. W tak ważnych sprawach dyskusja powinna odbywać się w sposób rzetelny i zrozumiały dla opinii publicznej. Miasto Świnoujście jest niezwykle ważnym ośrodkiem na mapie naszego regionu, przede wszystkim ze względu na swój ogromny potencjał. Należy pamiętać, iż zaangażowanie włodarzy miasta jest bardzo istotne dla powodzenia forsowanych przez nich projektów. W zakresie dbałości o interesy Miasta często zdecydowanie większą determinacją niż prezydent Żmurkiewicz wykazują się radni miasta Świnoujścia.
Najlepszym przykładem jest ogromne zaangażowanie pani Ireny Kurszewskiej - radnej, która zabiega na bieżąco o sprawy Świnoujścia u wojewody i marszałka. Niestety radni opozycyjni w Świnoujściu nie mogą liczyć na współpracę i wsparcie ze strony pana prezydenta. Dodatkowo są oni obwiniani przez prezydenta o wszystkie niepowodzenia związane z jego pracą. Dobra współpraca ze wszystkimi stronami zawsze przynosi dobre efekty dla lokalnych samorządów, o tym powinien pamiętać pan prezydent Żmurkiewicz.
Marszałek z SLD 0 euro - marszałek z PO 4,1 mln euro. Przyjrzyjmy się niepodważalnym faktom!
Zarzuty, że Świnoujście jest dyskryminowane przez Zarząd Województwa, czy też Platformę Obywatelską w świetle faktów są nieprawdziwe.
więcej na str. 10
Wolin - gmina bogata czy biedna?
Pracowity i łebski pełnomocnik burmistrza ds. społecznych
Sądząc z wykazu wydanych rzeczy z „magazynu”, który mieści się w Wolinie, w pobliżu katedry, a którym „zawiaduje” woliński pełnomocnik burmistrza ds. społecznych Małgorzata Kruszniak, to mieszkańcy (ponad 7 tys. osób) z 31 sołectw, 11 wsi niesołeckich, 6 osad i kilku przysiółków należą do bardziej zasobnych na wyspach. Dlaczego? Ano dlatego, że tylko w ciągu 2008 roku dla potrzebujących (spośród 41 wymienionych na zestawie pozycji) wydano m.in.: 44 komplety różnych mebli, 55 dywanów, 48 urządzeń peryferyjnych i komputerów, 549 kurtek, 128 futer i kożuchów, 485 damskich torebek, 636 kompletów pościeli, 310 obrusów, 178 poduszek, 34 wersalek, 64 telewizory, 269 płaszczy, 386 koców i kap, 634 par spodni, ba, nawet 12 wanien i 24 zlewozmywaki. To nie wszystko. Pracowity pełnomocnik sprawozdaje, że poza pełnieniem dyżurów w magazynie, poza przyjmowaniem, sortowaniem i wydawaniem darów zorganizował 27 transportów darów spoza Wolina, także pozyskane dary rozwoził po wioskach. Jednoosobowy pełnomocnik, jako świetny organizator przeprowadził 37 interwencji (!) na wniosek potrzebujących. Jako wybitnie znający się na sporcie zorganizował 12 meczy dla dzieci i młodzieży w Wolinie i na wioskach, 18 treningów drużyn dziecięcych i młodzieżowych, a jako znany działacz kulturalny zorganizował trzy ogniska dla dzieci, trzy wyjazdy do Świnoujścia, trzy festyny w Wolinie, pięć zabaw dla dzieci. Natomiast jako biegły w dziedzinie prawa pełnomocnik ten udzielił 157 porad w sprawach indywidualnych oraz wskazywał drogę do uzyskania pomocy prawnej. I pomyśleć, że wszystko to zorganizowała jedna kobieta (słaba płeć!), w dodatku mieszkanka Świnoujścia.
Czy w związku z tym Świnoujście aby nie straciło super organizatora, który bardzo by się w tym mieście przydał, zważywszy na to, że ostatnimi czasy coś bardzo opadł w swojej pomysłowości i w działaniach znany świnoujski radny, uprzednio zadymiarz – Stanisław Huszcza.
więcej na str. 11
Palący zejdą do podziemia
Jeśli Sejm przyjmie ustawę, nie będzie wolno palić w miejscach publicznych, czyli w pubach, restauracjach, szpitalach, szkołach, obiektach sportowych, a także na dworcach i przystankach. Pomysłodawcy ustawy, Czesław Hoc i Tadeusz Cymański przygotowując zapisy tego aktu prawnego, wzorowali się na rozwiązaniach wprowadzonych w krajach Unii Europejskiej. Jeżeli dojdzie do uchwalenia ustawy Polska stanie się 13 krajem Unii, który wypowiada zdecydowaną walkę palaczom. Większość mieszkańców krajów, które już wprowadziły surowe przepisy, przyzwyczaiła się do nich. Co więcej poziom akceptacji dla nowych rozwiązań stale rośnie, również wśród palaczy.
W projekcie ustawy określono jak mają wyglądać palarnie w miejscach pracy. Pomieszczenie takie, minimum 10 m2, miałoby być zaopatrzone w wentylatory, które w ciągu godziny wymienią powietrze aż 25 razy oraz gaśnicę. Ponadto pomieszczenia te musiałyby mieć podłogę i ściany pokryte materiałem niepalnym. Spełnienie tych wymogów to koszt rzędy 30-40 tysięcy złotych. Natomiast, jeśli pracodawca nie zapewni takiego pomieszczenia, pracownicy będą musieli wychodzić na papierosa na zewnątrz budynku. Autorzy ustawy proponują też, aby palenie na zewnątrz budynku było dozwolone tylko w odległości, co najmniej 10 metrów od wejścia do budynku. Zakaz palenia dotyczyć ma także kawiarni, restauracji, klubów, pubów. Tam również będą obowiązywały takie same restrykcje jak w budynkach biurowych – wentylowane pomieszczenie dla palaczy, a jeżeli nie to...”na deszcz i poniewierkę”. Nowa ustawa ogranicza też w jakimś stopniu palenie papierosów we własnym samochodzie. Jeżeli będziemy wieźli nim dziecko do lat 13, nie będzie wolno nam zapalić papierosa w samochodzie. Nie wolno będzie także palić w taksówkach – ani kierowcy, ani pasażerowi. Rozwiązania zaproponowane przez posłów PiS należą do najbardziej restrykcyjnych w Europie.
więcej na str. 12
Nie dajmy się rakowi
Każdego roku odnotowuje się tysiące nowych przypadków zachorowań na nowotwory. Zazwyczaj pacjenci zgłaszają się w już zaawansowanym stadium choroby. Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że 84 miliony osób umrze z powodu raka do 2015 roku.
Wśród kobiet dominują nowotwory złośliwe narządów płciowych oraz sutka, wśród mężczyzn - narządów oddechowych i klatki piersiowej, prostaty. Polska na tle Europy należy do krajów o średniej zachorowalności na nowotwory złośliwe, jednak liczba nowych zachorowań, szczególnie na nowotwory złośliwe piersi, stale rośnie.
Wiele osób nie zdaje sobie dotąd sprawy, jak ważną rzeczą jest wiedza o czynnikach mających wpływ na stan zdrowia takich jak: palenie, nadużywanie alkoholu, sposób odżywania oraz uprawianie sportu. Znawcy tematu twierdzą, że prowadząc zdrowy tryb życia można uniknąć pewnych rodzajów raka. Nie mniej ważną kwestią jest wczesne wykrycie choroby, co daje większą szansę na jej wyleczenie.
Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi programy profilaktyczne raka szyjki macicy i raka piersi dla kobiet w grupie najwyższego ryzyka. W przypadku raka szyjki macicy są to panie w wieku od 25 do 59 lat, w przypadku raka piersi - od 50 do 69 roku życia. Przed rakiem szyjki macicy można się też uchronić szczepiąc 12 – 14 letnie dziewczynki. Do tej pory trzeba niestety za jedną dawkę szczepionkę zapłacić w granicach 400-500 zł. Żeby była skuteczna trzeba przyjąć trzy dawki. Ta procedura nie znalazła się w koszyku świadczeń gwarantowanych proponowanej nowelizacji ustawy zdrowotnej. Pomimo, że w Polsce na raka szyjki macicy zapada, co roku ok.4 tys. kobiet, szczepienia przeciw wirusowi HPV odpowiedzialnemu za ten rodzaj raka trafiło na razie do kalendarza szczepień tylko zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia.
str. 18
Drugi już świnoujski system rezerwacji noclegów
System ten funkcjonować będzie za pośrednictwem dwóch domen. Jego opracowaniem zajmuje się firma, mająca duże doświadczenie w zakresie tworzenia stron internetowych, oprogramowania i systemów rezerwacyjnych w dziedzinie rozwiązań informatycznych dla turystyki. Obejmować będzie: prezentację oferty obiektu (opis obiektu, cennik, oferty specjalne), formularz rezerwacyjny, wyszukiwarkę obiektów (wyszukiwanie proste i rozszerzone), galerię zdjęć, obsługę kilku wersji językowych, system banerów reklamowych dla obiektów noclegowych oraz panel administracyjny.
Warto wiedzieć, że pierwsze takie systemy na komercyjnych stronach internetowych już w Świnoujściu funkcjonują i to przynajmniej od roku. Jeden z nich zawiera wszelkie te informacje, które teraz jako niby nowatorskie wprowadza świnoujski urząd i ŚOT .
str. 19
wyłowione na wyspach • z afisza • informacje kulturalne • teleforum • listy od czytelników • informator • FOTO - sic • sport na wyspach • sport i rekreacja z OSiR Wyspiarz • kryminałki • informacje ze Straży Granicznej • informacje z 8 FOW • noworodki • historia i teraźniejszość - Nasze miasto w Twoim albumie • sonda • aktualne ogłoszenia drobne • ogłoszenia medyczne • w tym wydaniu nie piszemy o... • horoskop
MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE
GINEKOLOG - POŁOŻNIK
dr n. med. Marek Adam Brzuchalski
specjalista balneologii i medycyny fizykalnej
lekarz medycyny estetycznej
ul. Z. Herberta 6 / 4
Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695
specjalista
DERMATOLOG I WENEROLOG
dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ
► dermatochirurgia,
►onkologia skóry,
►dermatologia estetyczna
ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście
rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332
GABINET NEUROLOGICZNY
Małgorzata Frąckowiak
przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego
poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),
środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )
Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu
Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c
piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 602 158 940
COLOR DOPPLER
gabinet internistyczny
ul. MAŁOPOLSKA 51
rejestracja telefoniczna
od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00
tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63
specjalista chorób wewnętrznych
Marek Borowski
USG SERCA z kolorowym Dopplerem,
Holter - EKG (24 h),
USG jamy brzusznej,
prostaty, jąder, tarczycy
USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem
lekarz medycyny pracy
spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii
M. Krystyna Wasilewska - Zużałek
Rej.telefoniczna: wtorki, piątki 18 -19
Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17
Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20
CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:
NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE
-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia
EKG - choroby serca, stawów, kręgosłupa
Rejestracja telefoniczna
GABINET GASTROENTEROLOGICZNY
Anna Popiela-Schiller
Gastroenterolog
Specjalista Chorób Wewnętrznych
Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7
Rejestracja telefoniczna
+48 501 070 827
Ernest Pyrkosz
ORTOPEDA
- profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
- wady postawy
- zespoły bólowe narządów ruchu
- leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
- badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży
Świnoujście, ul. Piastowska 60
wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00
Rejestracja telefoniczna 606 387 618
specjalista ginekolog-położnik
Maria Czajkowska
USG 4D położniczo- ginekologiczne
certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00
ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)
rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51
RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch
- porady prawne, reprezentacja przed sądami,
- spadki, sąd pracy,
- obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)
Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)
kontakt po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 91 321 93 30, 605 426 340 e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl