WYSPIARZ niebieski
W ostatnim numerze    48/382
Zdjecie

Z wieżą najwyższą na wybrzeżu

Kurort jak Saint-Tropez?

(MIĘDZYZDROJE) Spotkania z burmistrzem w tej kadencji odbywają się raz do roku. Leszek Dorosz na wstępie ostatniego (18 bm.), które odbyło się międzynarodowym Domu Kultury mówił, że od przyszłego roku chce zapraszać mieszkańców co najmniej dwa razy w roku.

Celem wtorkowego spotkania burmistrza z mieszkańcami było głównie przedstawienie przyjętej niedawno koncepcji rewitalizacji zabudowy promenady oraz zaprezentowanie inwestycji już zrealizowanych przez gminę oraz tych zaplanowanych na najbliższe lata. Omówiono inwestycje prowadzone przez gminę i planowane przez prywatnych inwestorów. Te ostatnie wywarły szczególne wrażenie na obecnych.

Największe zrobiło wystąpienie (przerywane brawami mieszkańców) sławnej projektantki Ewy Minge, która przedstawiła wizję rozwoju miasteczka na bazie planowanej budowy hotelu Diamond Tower, który - jak zapowiadają inwestorzy - ma być najwyższym apartamentowcem na wybrzeżu (makieta na zdjęciu ).

str. 3
Zdjecie

Drugie ŚWINOKINO

W dniach 21-23 listopada z inicjatywy grupy osób działających z inspiracji Sebastiana i Iwony Dziekońskich oraz Andrzeja Pawełczyka w sali teatralnej MDK oraz Jazz Clubie Centrala odbyła się druga już edycja Przeglądu Twórczości Filmowej pn. ŚWINOKINO. W tym roku hasłem przewodnim w zamierzeniach organizatorów była„Tożsamość Miejsca” rozumiana jako próba tworzenia jego opisu.

W przeglądzie konkursowym współczesnej, szeroko pojętej twórczości filmowej pokazano 9. zgłoszonych filmów. Ich twórcy walczyli o statuetkę „Świnoskara”, a także o nagrodę główną, którą była kamera cyfrowa.

Ostatecznie jurorzy przyznali I miejsce Kazimierzowi Pawłowskiemu za film pt. „ Bezdomność”. Drugie zdobyło Towarzystwo Przyjaciół Fortów w Świnoujściu oraz Marek Piguła TV Słowianin („Nalot na Świnoujście”), a trzecie przyznano Jarkowi Dąbrowskiemu i Magdzie Kmiecik ( „The Wonder Years”). Nagrodę specjalną otrzymał Krzysztof Nowicki za flm pt. „Najstarszy człowiek świata” (o deskorolkarzu). Natomiast nagrodę publiczności i dodatkowo wyróżnienie otrzymał dwunastolatek Tomasz Mieleszkiewicz za film patriotyczny „Za ukochaną Polskę'”.

str. 3

Zdaniem internautów

Temu Panu już dziękujemy

W trakcie poprzedniej, październikowej sesji Rady Miasta Świnoujścia, radna Irena Kurszewska (PO), zwróciła się do radnych, którzy jako proprezydencka koalicja stanowią większość w radzie, z wnioskiem o rozważenie do następnej listopadowej sesji, sprawy odwołania radnego Zbigniewa Pomieczyńskiego z funkcji przewodniczącego RM. Zdaniem radnej obecny przewodniczący nie zachowuje odpowiedniej powagi przebiegu sesji, popełnia dużo błędów formalnych i nie zachowuje wymaganej strony formalnej prowadzenia obrad.

Należy sądzić jednak, że wniosek ten nie wzbudził większego zainteresowania w gronie decydującej o wszystkim większości radnych SLD „z przystawkami”, czego dowodem jest nie ujęcie w porządku obrad listopadowej sesji kwestii być albo nie być przewodniczącego Pomieczyńskiego.

Na naszej stronie internetowej www.wyspiarzniebieski.pl zamieściliśmy 11 listopada br. sondę z pytaniem czy przewodniczący Zbigniew Pomieczyński powinien być odwołany z piastowanej funkcji. Do godziny 10.00 w poniedziałek 24 listopada 85% głosujących uważało, ze radny Z. Pomieczyński nie powinien już pełnić stanowiska przewodniczącego Rady, 9% było przeciwnego zdania, a 6% głosujących nie miało w tej materii wypracowanego własnego poglądu.

 

str. 3 i 4
Zdjecie

Marka „Miyabu”

Atelier Polki w hotelu

(AHLBECK) W sobotę 22 listopada odbyło się otwarcie nowego atelier mieszkającej w Niemczech, polskiej projektantki mody Magdaleny Buchałow. Uroczystość otwarcia atelier w hotelu „DAS AHLBECK” w pobliskim Ahlbecku uświetnił pokaz mody, który odbył się w pomieszczeniach Wellness-Bistro owego hotelu.

Zaprezentowany po krótkiej części oficjalnej pokaz mody obejmował eleganckie stroje praktycznie na każdą porę dnia z kolekcji w całości przygotowanej przez Magdalenę Buchałow, zwaną przez przyjaciół „Mia”. Stroje i sposób prezentacji oklaskiwało grono osób przybyłe tego dnia do hotelu. Gotowe kreacje można też już kupić lub zamówić właśnie w nowo otwartym atelier.

str. 4

Przed nami listopadowa sesja Rady Miasta Świnoujścia

Woda w wariancie rynkowym czy społecznym?

W najbliższy czwartek 27 listopada odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Świnoujście. Jedną z najważniejszych kwestii do rozstrzygnięcia przez miejskich rajców, w trakcie tych obrad będzie zatwierdzenie taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie miasta Świnoujścia. Radni będą musieli wybrać odpowiedni wariant tej podwyżki. W wariancie rynkowym oznacza to ustalenie realnych cen za wodę i ścieki, a co za tym idzie ich wysoki wzrost, głównie dla gospodarstw domowych aż o 62,6%. Społeczny natomiast wariant zakłada wzrost tych cen dla gospodarstw domowych o 4% powyżej prognozowanego poziomu inflacji . Stanowi to zatem wzrost cen za wodę i ścieki o 6,9% , Jednocześnie wprowadza się przy tym rozstrzygnięciu dla pozostałych odbiorców ceny w 2009 r. ustalone na poziomie pokrywającym niezbędne przychody. Miałyby one wzrosnąć po akceptacji w tym wariancie o 6,8%. Również w wariancie społecznym proponuje się wprowadzić dopłatę do wody i ścieków w wysokości 84% ceny dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski.

str. 5

Co może jedna i trzech

Jedna kobieta i trzech mężczyzn to skład osobowy świnoujskiej Straży Miejskiej. Jak na 40 tysięczną miejscowość z kilkoma dzielnicami peryferyjnymi to liczba nad wyraz skromna. Właściwie jeden dwuosobowy, zmotoryzowany patrol, komendant i pracownik za biurkiem. Z nowym rokiem do tego składu ma być dokooptowana jeszcze jedna osoba, co specjalnie jednak nie zmieni sytuacji. Dużo mniejsze Międzyzdroje mają Straż Miejską siedmioosobową – sześciu strażników z przypisanymi rejonami miasta i komendanta, kierującego pracą tego organu.

Zakres pracy miejskich strażników jest dość obszerny. Do nich należą m.in.: kontrola porządku i czystości w mieście, ochrona spokoju i egzekwowanie przestrzegania prawa w miejscach publicznych. O wielu aspektach funkcjonowania Straży Miejskiej w Świnoujściu rozmawialiśmy z komendantem Marianem Wojtczakiem.

str. 6 i 9
Zdjecie

Narada o promach

Przystosowanie stanowiska nr 6 w Bazie Promów Morskich do obsługi promów o długości do 207m budzi zrozumiałe wątpliwości i zastrzeżenia. Przede wszystkim cumowanie tak dużych statków w tym miejscu stanowić będzie zagrożenie bezpieczeństwa żeglugi promów typu Bielik. Ponieważ pojawiły się nieuprawnione spekulacje, że Żegluga Świnoujska z rozmysłem blokuje rozwój międzynarodowej żeglugi promowej postaram się w kilku zdaniach przedstawić swój punkt widzenia.

W trakcie projektowania i budowy promów typu Bielik ówcześni decydenci podjęli decyzję o zamontowaniu silnika głównego o nieco mniejszej mocy, niż wynikało to z przeprowadzonych obliczeń. Przeprowadzone przez szczecińskich naukowców badania symulacyjne i wykonane przez nich analizy nawigacyjne wykazały, że istniejący szeroki akwen manewrowy przy obydwu przystaniach pozwala na ograniczenie mocy promów. Przeszło dziesięć lat eksploatacji Bielików potwierdziło słuszność podjętych decyzji.

W 2006 roku Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście rozpoczął przygotowanie inwestycji polegającej na przystosowaniu stanowiska nr 6 do obsługi promów o długości do 210 metrów. Odpowiednie badania, symulacje oraz analizę nawigacyjną wykonał Instytut Inżynierii Morskiej Akademii Morskiej w Szczecinie. Według naukowców wydłużone do 195 metrów nabrzeże oraz stojący przy nim prom o długości 210 metrów absolutnie nie pogorszy bezpieczeństwa żeglugi promów przeprawy międzybrzegowej. Gdy w grudniu 2006 roku Dyrektor Żeglugi Świnoujskiej, drogą nieformalną, otrzymał analizę nawigacyjną okazało się, że w celu osiągnięcia wyników oczekiwanych przez inwestora, autorzy dokonali, podobno niechcący, zmiany jego podstawowych parametrów. Długość zmniejszyli o 0,9m, szerokość zmniejszyli o 2m, a zanurzenie zwiększyli aż o 1,5 m. Tak znaczące zmiany znacząco poprawiły parametry żeglugowe promu.

str. 7
Zdjecie

Żurawie Olimpijskie rozdane

Najlepsi w powiecie

(MIĘDZYZDROJE) W piątek (14 bm.) podczas uroczystej gali w hotelu „Slavia” rozstrzygnięto drugą edycję Kamieńskiego Powiatowego Konkursu Gospodarczego. W tym roku zwycięzcom wręczono statuetki „Kamieńskiego Żurawia Olimpijskiego”. - Żuraw, który ma swoje siedlisko w gminie Golczewo, jest symbolem naszego powiatu. Olimpijski, bowiem w tym roku realizowaliśmy projekt „Powiat Kamieński olimpijskim sercem Polski” - wyjaśnia. Paweł Czapkin, Starosta Kamieński.

Do tegorocznej nagrody nominowano blisko 30 osób i instytucji, które swoją działalnością społeczną, kulturalną, biznesową czy polityczną przyczyniają się do rozwoju Powiatu Kamieńskiego. Wręczono siedem statuetek najlepszym w siedmiu kategoriach. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursu składająca się z przedstawicieli władz samorządowych poszczególnych gmin wchodzących w strukturę powiatu kamieńskiego.

Firmą roku został Zakład Produkcji Okien „Gosko” Leszka Witeckiego z siedzibą w Chominie.

Statuetkę za najlepszy produkt turystyczny - spośród sześciu nominowanych - odebrali przedstawiciele Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów (na zdjęciu), twórcy i wykonawcy historycznego skansenu na wyspie Ostrów Racławski. - Wioska Wikingów w Wolinie wciąż rośnie i jest jedną z największych atrakcji turystycznych naszego powiatu - twierdzi P. Czapkin.

 

str. 8
Zdjecie

Na wyspach trwa wielkie rżnięcie

Niemal każdego dnia ubywa nam drzew w Świnoujściu. W miejsce okazałych drzew „łaskawie” sadzi się rachityczne sadzoneczki przekonując, że nic się nie stało. Cóż, wystarczy popatrzeć tylko na skalę dzielącą koronkę z kilkoma listkami na sadzonce z wieloma tysiącami na koronie dojrzałego drzewa. To w jaki sposób działa na środowisko drzewo i jakie są tego efekty uczą już w drugiej klasie szkoły podstawowej. Niestety dla niektórych dorosłych (w tym i dla świnoujskiej władzy) było to jednak tak dawno, że już zdążyli...zapomnieć i rozumieć na czym to zjawisko polega. Ostatnio wycina się drzewa na ul. Matejki korzystając z tzw. okazji, czyli inwestycji drogowej. To, że wycina się stare topole można jakoś wytłumaczyć, ale czemu np. dotyka to kasztanowców? W świnoujskim Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska powiedziano, że trzeba i już.

str. 9
Zdjecie

Nie święci garnki lepią

Popularne polskie przysłowie „nie święci garnki lepią” bardzo pasuje do projektu, jaki realizowany jest w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 4. Od września br. prowadzone są tam zajęcia, w czasie, których uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych mają okazję poznać tajniki ceramiki. Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej. Umowa zawarta ze szkołą na jego realizację obowiązywać będzie go końca 2008 r. Projekt zajęć pozalekcyjnych napisała Edyta Szepke nauczycielka plastyki i informatyki tej szkoły. Projekt spodobał się, a jego autorka została zatrudniona jako prowadząca zajęcia z ceramiki.

- Zajęcia przewidziane są dla dzieci z problemami, z rodzin mniej sytuowanych, patologicznych. Nam wydaje się jednak, że każde dziecko pozostawione samo sobie jest zagrożone. W tygodniu są to trzy godziny zajęć. W soboty dwugodzinne warsztaty i jedna godzina we środę, kiedy to wypalamy, lakierujemy, malujemy to, co dzieci stworzyły w czasie warsztatów – mówi Edyta Szepke – instruktorka pracowni ceramicznej.

str. 10
Zdjecie

Na wielu płaszczyznach

Każdy dzień jest gorący

Szpital to taka instytucja, w której nie da się pracować na luzie. Każdy dzień, jest dniem gorącym, nie można niczego przewidzieć, a także często zaplanować na dłużej. Do tego jeszcze ta niepewność o przyszłość służby zdrowia w aspekcie planowanej reformy, która ciągnie się od lat. Jeszcze nie tak dawno mówiło się o stworzeniu w Polsce sieci około 200 szpitali, które będą finansowane z państwowych funduszy. Oddłużało się szpitale a teraz przyszła moda na komercjalizację, czyli przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego. W ostatnich dniach października sejmik województwa zachodniopomorskiego, zdominowany przez PO i PSL, podjął uchwałę, w której popiera komercjalizację podległych mu zakładów opieki zdrowotnej. Samorządowcy chcą jak najszybciej sprywatyzować placówki, zwłaszcza, że tylko trzy z nich są zadłużone, co daje gwarancję szybkiego znalezienia kontrahentów.

Świnoujski szpital, nie należy do wyjątków, jeśli chodzi o trudy pracy i zarządzania.

- Weszliśmy w kolejny okres przygotowywania się do kontraktu. Takie sytuacje przeżywamy, co pół roku, bo NFZ zawiera kontrakty półroczne. Dochodzą do nas niepokojące sygnały, że wysokość opłaty za punkt w następnym roku, będzie bardzo niska. Pomimo iż mówi się, że pieniędzy na służbę zdrowia będzie w przyszłym roku więcej, z dochodzących sygnałów z naszego funduszu wynika, że niekoniecznie. Jest, więc nerwowo. Nie wiem, czemu ma to służyć, bo komercjalizować się powinny firmy silne finansowo, żeby zaraz po przekształceniu nie popadły w długi. – mówi Dariusz Guziak dyrektor szpitala.

str. 11
Zdjecie

Prokurator zdecyduje do końca listopada

Świnoujście, nic się nie stało...

W dniu 7 kwietnia br. radna Irena Kurszewska w imieniu swoim oraz radnych Marcina Mireńskiego i Rafała Pusza złożyła w świnoujskiej Prokuraturze Rejonowej doniesienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Janusza Żmurkiewicza. Sprawa dotyczyła bezprzetargowego wydzierżawienia z opcją sprzedaży działek w pasie wydmowym (w pobliżu świnoujskiego „Wiatraka”) dla firmy dr. Ireny Eris. Postępowanie przejęła Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim. Zgodnie z zapewnieniami prowadzącej prokurator postępowanie się toczy i zostanie zakończone do końca tego miesiąca. Natomiast już na 4 grudnia br. pani Irena Eris (na zdjęciu) i prezydent Janusz Żmurkiewicz wspólnie zapraszają na spotkanie na którym odbędzie się prezentacja projektu pięciogwiazdkowego Hotelu SPA Dr Irena Eris w Świnoujściu.

Przypomnijmy, że podobna sprawa dotycząca działki i narażenia na straty Miasta Poznania, w związku ze sprzedażą za niższą cenę nieruchomości dla firmy znanego polskiego biznesmena zakończyła się dla prezydenta Poznania sądowym wyrokiem skazującym.

W Świnoujściu natomiast prezydent w dniu 27 września 2007r. przedłożył Radzie Miasta Świnoujścia dwie uchwały z prośbą o ich podjęcie. Jedna dotyczyła bezprzetargowego wydzierżawiania i zgody na bezprzetargowe zbycie nieruchomości o powierzchni 31.691 metrów kwadratowych (teren przylegający do pasa wydm) na 30 lat dla firmy Hotele SPA Dr Irena Eris Sp. zo.o z siedzibą w Warszawie. Czynsz tytułem dzierżawy miał wynosić 10 gr za metr kwadratowy miesięcznie przez pierwsze trzy lata i później po 1 zł za metr kwadratowy / plus VAT/. Druga dotyczyła zgody na bezprzetargowe wydzierżawienie na 10 lat nieruchomości o powierzchni 2.105 metrów kwadratowych – leżącej obok nieruchomości opisanej w punkcie 1 – z późniejszym przedłużeniem okresu dzierżawy do 30 lat i bezprzetargowym wykupem, za te same stawki dzierżawy jak poprzednia działka i dla tej samej firmy. Radni popierający prezydenta przegłosowali obie uchwały, czego następstwem było podpisanie w dniu 18 grudnia 2007r. przez prezydenta z firmą Pani I. Eris dwóch umów dzierżawy z prawem pierwokupu na łączną powierzchnię 33.796 metrów kwadratowych nieruchomości w najatrakcyjniejszym miejscu pasa nadmorskiego, dla którego nie jest jeszcze uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego.

str. 12 i 13

Z szuflad działaczy

Żywa historia harcerskich dziejów

(MIĘDZYZDROJE) Do końca listopada w Międzynarodowym Domu Kultury można oglądać wystawę harcerskich pamiątek pt. „60 lat harcerstwa w Międzyzdrojach. Ekspozycję przygotowali harcerze z 34. drużyny „Orląt” im. Orląt Lwowskich w Międzyzdrojach.

Celem wystawy, dedykowanej byłym i obecnym harcerzom, jest nie tylko przedstawienie historii tutejszego harcerstwa, ale również zgromadzenie pamiątek, które w przyszłości pozwolą spisać i udokumentować harcerskie dzieje na tych ziemiach.

- Zgromadzone przez nas pamiątki pochodzą ze zbiorów prywatnych instruktorów harcerstwa i działaczy oraz osób, które w różny sposób były związane w tym okresie z harcerstwem - mówi Arkadiusz Sobierajski, podharcmistrz z 34. drużyny „Orląt” im. Orląt Lwowskich.

str. 18

Komitet Sterujący projektu "Terminal LNG w Świnoujściu"

14 listopada weszło w życie Zarządzenie Nr 125 Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 listopada 2008 r. w sprawie Komitetu Sterującego do spraw Projektu „Terminal LNG w Świnoujściu” (Monitor Polski Nr 86 z 14 listopada 2008 r., poz. 759).Zarządzeniem tym Prezes Rady Ministrów, Donald Tusk, powołuje do życia komitet, którego zadaniem będzie zapewnienie koordynacji działań organów administracji rządowej oraz ich współdziałania z organami samorządu terytorialnego i innymi podmiotami uczestniczącymi w realizacji projektu, polegającego na budowie terminalu do regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego, budowie falochronu osłonowego dla portu zewnętrznego oraz stanowiska statkowego wraz z konstrukcja morską na potrzeby terminalu w porcie zewnętrznym Zespołu Portów Szczecin-Świnoujście.

str. 19

Świnoujscy żeglarze niepokoją się

Żeglarze, członkowie najstarszego w Świnoujściu Jacht Klubu CZTERY WIATRY (w bieżącym roku obchodził pięćdziesięciolecie swojego istnienia) niepokoją się o swoje dalsze losy. Chodzi o to, że w założeniach do planu przestrzennego tej części miasta, obejmującej m.in. tereny przylegle do ul. Jachtowej, a więc także i teren, na którym obecnie mieści się klub, zakłada się, że powstanie tam pole namiotowe z karawaningiem lub pole kampingowe. „Cztery Wiatry” liczą sobie 50 jachtów i łodzi motorowych o różnych długościach. Na terenie obecnie dzierżawionym od Miasta oprócz przystani znajdują się pomieszczenia magazynowe dla masztów, żagli, jest miejsce na zimowanie jachtów, na drobne naprawy.

-Obecnie trwają procedury związane z uchwalaniem przestrzennego planu zagospodarowania obszaru na którym znajduje się przystań klubu. Plan powinien zostać uchwalony w przyszłym roku. Według ustaleń projektanta, na tym terenie będzie dominowała funkcja turystyczna, obejmująca swym zakresem również możliwość funkcjonowania na tym obszarze małych przystani jachtowych – informuje rzecznik prasowy prezydenta Robert Karelus.

Żeglarze uważają, że odpowiedź ta jest mało precyzyjna. - Jeśli będą to małe przystanie jachtowe, to z pewnością prywatne, a nas nie będzie stać finansowo na opłaty za sam tylko postój – argumentują. - Dzisiaj, gdyby nam przyszło cumować na Basenie Północnym, to też nie byłoby większości na to stać.

str. 20
W każdym numerze także:

wyłowione na wyspach • z afisza • informacje kulturalne • teleforum • listy od czytelników • informator • FOTO - sic • sport na wyspach • sport i rekreacja z OSiR Wyspiarz • kryminałki • informacje ze Straży Granicznej • informacje z 8 FOW • noworodki • historia i teraźniejszość - Nasze miasto w Twoim albumie • sonda • aktualne ogłoszenia drobne • ogłoszenia medyczne • w tym wydaniu nie piszemy o... • horoskop

SKONTI
Wulkanizacja

                 OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl

 

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski