WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

09.10.2019 6:34

Społecznicy myślami w roku 2020. Kolejny nabór wniosków

Społecznicy ciężko pracują i już szykują wnioski na ciekawe działania, które będą realizowane w przyszłym roku. Kolejny nabór w marszałkowskim programie rusza 14 października 2019 r. To szansa na dofinansowanie zarówno mniejszych projektów (Mikrodotacje), jak i Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich. Przewidziana kwota wsparcia w tym rozdaniu to aż 1,9 mln zł.

 

Program Społecznik realizowany jest w województwie zachodniopomorskim od roku 2017. Dzięki niemu organizacje pozarządowe i, co szczególnie ważne, grupy nieformalne, mogą starać się o dofinansowanie swoich projektów. A wachlarz społecznikowskich działań jest szeroki. W regionie odbywają się ciekawe spotkania edukacyjne np. w zakresie opieki nad zwierzętami czy nauki historii. Można uczestniczyć w inscenizacjach czy festiwalach średniowiecznych, ale też nie brakuje happeningów, wydarzeń kulturalnych, powstaje książka kucharska. Do tej pory Społecznicy zorganizowali blisko 2 tys. takich akcji.

  Cenne działania Społeczników widoczne są w całym regionie, wystarczy tylko rozejrzeć się. Przygotowaliśmy program tak, by pieniądze trafiały do wszystkich zaangażowanych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z każdego powiatu i gminy Pomorza Zachodniego. Cieszę się, że z roku na rok zainteresowanie programem jest coraz większe, a Społecznicy udowadniają, że nie brakuje im pomysłów. I z roku na rok zaskakują nas. Brawo dla was – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

  Program Społecznik 2019-2021, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest podzielony dwa filary – Mikrodotacje (do 4 tys. zł) oraz Regionalne Inicjatywy Obywatelskie (do 10 tys. zł), które wybierane są przez mieszkańców w internetowym głosowaniu.

  W danym roku kalendarzowym Społecznicy mogą pozyskać wsparcie na minimum 500 pomysłów realizowanych w ramach Mikrodotacji oraz minimum 100 Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich. Łącznie na ten cel Województwo Zachodniopomorskie przeznacza 3 mln zł.

  Kolejny nabór wniosków na działania realizowane w dwóch filarach startuje 14 października i potrwa do 4 listopada 2019 r. Społecznicy będą starać się o dofinansowanie projektów, realizowanych od 1 lutego do 31 lipca 2020 r. Już dziś pracownicy Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego zachęcają do zapoznania się ze zaktualizowanymi dokumentami konkursowymi.

  Wsłuchując  się w głosy Społeczników  i oceniając przebieg tegorocznych naborów, przygotowaliśmy zaktualizowane dokumenty projektowe, a w nich m.in. uszczegółowiliśmy zapisy dotyczących kosztów osobowych, zaktualizowaliśmy  minimalną liczbę  głosów w Regionalnych Inicjatywach Obywatelskich czy wprowadziliśmy definicję zaangażowania społecznego – wyjaśnia marszałek Olgierd Geblewicz.

  Wszystkie potrzebne Społecznikom dokumenty dostępne są na stronie Wydziału Współpracy Społecznej w zakładce Program Społecznik (www.wws.wzp.pl/program-spolecznik) oraz na stronie operatora programu. Funkcję tę pełni Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (www.karrsa.pl). Można także bezpośrednio kontaktować się z lokalnymi animatorami (http://www.wws.wzp.pl/program-spolecznik/zespol-programu-spolecznik-na-lata-2019-2021).

  Społecznicy o swoich działaniach informują m.in. w mediach społecznościowych na profilu Programu Społecznik. Posługują sie też takimi odnośnikami (hasztagami): #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

 

Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja
Skład Węgla

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski