WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

Grupa Po Omacku

18.08.2019 5:56

FAMA NA NIEDZIELĘ

Dziś (18.08) możecie szukać śledzi, posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć spektakle, porozmawiać o literaturze, a na koniec zatańczyć na centralnym placu miasta. To Fama w pigułce: różnorodność totalna. Jeśli dodamy do tego fakt, że wszystkie wydarzenia są niebiletowane, to dylematów już nikt nie ma, prawda?

 

Niedziela to idealny dzień na spacer, a kiedy zwykła przechadzka po mieście nabiera misji detektywistycznej, zaczyna być naprawdę fajnie. Miejski Dom Kultury w Świnoujściu wraz z Famą zapraszają do udziału w grze terenowej ŚLEDŹ SZTUKA. Ukryliśmy w mieście całą ławicę śledzi. Waszym zadaniem jest je wyśledzić. Są ulokowane w różnych punktach, tzw. „Śledź Pointach”. Podpowiedzi znajdziecie na mapie: www.bit.ly/fama2019-sledz-mapa. Kiedy uda Wam się odnaleźć „Śledź Point”, zróbcie kreatywne zdjęcie z rybą. Wystarczy teraz tylko wystawić je na Instagramie, nie zapominając o dodaniu hasztagu #śledźsztuka. Dla osób, które wykonają najciekawsze zdjęcie lub pochwalą się dużą ilością odnalezionych Śledź Pointów czekają smakowite nagrody w postaci tradycyjnej bułki ze śledziem. Zabawa potrawa w niedzielę od godziny 10:00 do 20:00. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas śledziowego poczęstunku przy Muszli Koncertowej w poniedziałek (19 sierpnia) o 17:00.

  W przerwie gry możecie zajrzeć na dziedziniec Oflagu (ul. Piastowska 55) do Malwiny Bil i Pameli Mączyńskiej – absolwentek Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na kierunku wzornictwo. Ich projekt FAMA FASHION to oryginalny butik i pracownia artystyczna w jednym. Większość gadżetów jest wykonana z recyklingu, a wzory zostały zrobione własnoręcznie w oparciu o identyfikację wizualną Famy. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przekazany na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu. Famowy butik działa między godziną 10:00 a 14:00.

  Popołudnie warto spędzić w Barze Letnim Hamaki, gdzie koncertować będzie CHWILANTROPIA. Zespół wykonuje alternatywny pop okraszony mocnym, soulowym wokalem. Całość uzupełniają przestrzennymi partiami gitary, które są nagrywane i loopowane na żywo. Początek koncertu o godzinie 15:30.

  Następnie w ramach cyklu MIEJSCA LITERATURY. TAK ŻYJĘ zapraszamy na spotkanie autorskie z FILIPEM SPRINGEREM, a rozmawiać będziemy o świeżo wydanej (premiera w miniony piątek) książce „Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz”. Tym razem autor nie pisze o architekturze, ale ze swoją reporterską dociekliwością bada skandynawską duszę. Springer sięga po powszechnie znane na północy „Prawo Jante” – jedenaście opresyjnych zasad, określających miejsce jednostki w społeczności. Filip Springer wyrusza na Północ, żeby znaleźć miejsce, które odcisnęło piętno na kolejnych pokoleniach Skandynawów. Ale gdzie jest Jante? Czy w ogóle istnieje? Na spotkanie, które poprowadzi Daniel Źródlewski, zapraszamy o godzinie 17:00 do Galerii Miejsce sztuki44.

  Reporterskie zacięcie mają także aktorki łódzkiej GRUPY PO OMACKU, które na Famie pokażą spektakl satyryczny „OSOBOWY ILUSTROWANY”, będący sceniczną interpretacją artykułów z prasy codziennej wydawanej od lat 20. XX wieku do współczesności. Zespół tworzą aktorki na co dzień pracujące w łódzkim Teatrze Lalek Arlekin. Dziewczyny rozbiły bank z nagrodami podczas tegorocznej krakowskiej PAKI. Na przedstawienie zapraszamy o godzinie 18:00 do Miejskiego Domu Kultury.

 Na faktach – równie absurdalnych, co szokujących – oparty będzie stand-up MICHAŁA PAWLIKA „PŁONIE STODOŁA”. Aktor będzie próbował rozliczyć się z romantycznych marzeń, spróbuje zweryfikować swoją studencką przeszłość, zgodnie z tytułem będzie także „darł łacha” z Czesława Niemena. Początek o godzinie 19:15.

  Finałem famowej niedzieli będzie DANCING NA KONIEC SEZONU. Zapraszamy na plac Wolności na koncert BABU KRÓL I SMUTNE PIOSENKI. Zabrzmią utwory z płyty „Nowa fala polskiego dansingu”, wspólnego projektu zespołów. To klasyczne, ale doprawione szczyptą dekadencji, dancingowe szlagiery oraz alternatywne wersje hitów lat 70., 80. i 90. Będzie dużo radości i  trochę melancholii. Będziecie się bawić wyborowo, bo wszyscy przecież znają te teksty, a i tanecznych kroków uczyć się nie trzeba. Ot, pokolenia połączą się w tańcu i niezapomnianych melodiach. Jako support wystąpi męski zespół śpiewaczy CHWATY ze Świnoujścia.

  49. Festiwal Fama odbywa się w dniach 15-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. Na wszystkie wydarzenia Famy wstęp wolny.

D. Ź. 

 

 

zdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja
Skład Węgla
Wynajmę dom

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski