WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH
FELIETON

Elżbieta Jabońska

15.07.2019 8:20

FELIETON

NIEDOJRZAŁA NIEJEDNOZNACZNOŚĆ

To zatrważające jak w gminnej działalności samorządowej (bo trudno to przecież na poziomie Świnoujścia nazwać POLITYKĄ) dostrzega się osoby, które są niejednoznaczne przez co niedojrzałe, a jednak mają niezwykłe parcie na władzę wszelkich szczebli. Startują np. w wyborach na radnego, prezydenta, posła, czy europosła. W zasadzie można je też przypisać do każdej opcji politycznej z uwagi na spolegliwość wobec władzy wykonawczej i mało wyraziste poglądy. Takie słynne ”jestem za a nawet przeciw”, czy w naszym świnoujskim wymiarze „ nie jestem ani za, ani przeciw” definiuje najlepiej takich ludzi, którzy nie stanowią w życiu publicznym oczekiwanej wartości dodanej. Można się tylko dziwić owemu parciu do władzy wobec braku ku temu sensownych podstaw, o samokrytycyzmie już nie wspominając. I nie zamierzam tu nikogo bynajmniej obrażać, bo nie o to chodzi. Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że często do władzy samorządowej zmierzają ci, którzy nie mają odpowiednich predyspozycji i bardziej szkodzą społeczności niż ją wspomagają swoim autorytetem, osobistą mądrością i co może najważniejsze czynami. To jednak, że są tam gdzie są, czyli u steru władzy to świadoma, czy też nieświadoma wina nas, wyborców. Pora choć niektórym to jakoś wyjaśnić, choć nadziei na to, że się tym przejmą jakoś specjalnie nie widzę mając na uwadze wszechobecny tumiwisizm.

 

      Najlepszym przykładem takiej lokalnej działaczki, niezwykle rozczarowującej w mojej ocenie jest Elżbieta Jabłońska, obecna przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście. To w zasadzie taki znakomity podarunek dla jakichkolwiek oponentów, gdyż nazbyt często daje powody do uzasadnionej krytyki. Charakterystyczne jest jej chaotyczne prowadzenie obrad Rady Miasta Świnoujście, gubienie się w porządku obrad, systematycznie odnotowywane problemy z używaniem języka polskiego, brak zdecydowania przy podejmowaniu decyzji, rzucająca się w oczy wyraźna skłonność do wspierania niektórych radnych i postponowanie innych. To także zapędy apodyktyczne radnej E. Jabłońskiej, bezkompromisowo odbierającej głos nielubianym radnym i widoczny jej brak działań zmierzających do wymaganego na tym stanowisku jednoczenia wszystkich radnych wokół ważnych celów. Zamiast zachowania obiektywizmu widać podsycanie niesnasek i nienawistnego rozbicia w gronie radnych. Taki jest najogólniej to ujmując obraz funkcjonowania obecnej przewodniczącej świnoujskiej rady. E. Jabłońska utrwala to kolejnymi swoimi słowami i działaniami. Ostatnio na moje pytanie jakie jest jej stanowisko w sprawie specustawy o budowie terminalu kontenerowego na Warszowie i samego projektu tej inwestycji usłyszałem, że „nie jestem ani za, ani przeciw i nie mam wyrobionej opinii na ten temat”. Porażające. Warto tu wspomnieć, że radna E. Jabłońska nie byłą na żadnym z dwóch dotychczasowym otwartych spotkań przedstawicieli Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ze społecznością Świnoujścia w sprawie budowy terminalu kontenerowego.

Na koniec smutna konkluzja - jestem jako dziennikarz od ćwierćwiecza pilnym obserwatorem poczynań tutejszego samorządu i przykro to pisać, ale taka osoba na stanowisku przewodniczącego świnoujskiej rady to według mnie przodujący niechlubny wyjątek.

KMN

KOMENTARZE
Poetka - Przewodniczący Jurkiewicz
2019-07-16 23:41:51  |  IP: 83.11.174.*
Zdecydowanie Jurkiewicz,the best!
Marta - lider
2019-07-15 17:11:38  |  IP: 31.11.128.*
Dlatego funkcję Przewodniczącego Rady Miasta powinna sprawować taka osoba jak pan radny Jurkiewicz, zdecydowany a jednocześnie konsyliacyjny.
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja
Skład Węgla

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski