WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

14.05.2018 21:26

Z UDZIAŁEM WIELU MEDALISTÓW Z MISTRZOSTW POLSKI

PIERWSZY MITING LEKKOATLETYCZNY „ WYSPIARZA”

W sobotę12 maja 2018 r. odbył się pierwszy Miting Lekkoatletyczny „Wyspiarza". Piękna pogoda pomagała lekkoatletom pokazać swoje niesamowite możliwości, bić rekordy życiowe i walczyć o uzyskanie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski juniorów na urokliwym stadionie w Świnoujściu. W zawodach wystartowało 284 zawodników ( 387 osobostartów w konkurencjach biegowych i technicznych) z 25 klubów z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego.

 

Na arenie świnoujskiego stadionu gościliśmy 16 medalistów z Mistrzostw Polski; Aleksandra Kwiecień – Halowa Mistrzyni Polski w trójskoku, Weronika Stefaniuk – Halowa Wicemistrzyni Polski w skoku wzwyż, członkini kadry narodowej, Paweł Pankratow – Mistrz Polski w biegach przełajowych na 4000 m, Oliwia Sarnecka – Mistrzyni Polski w biegach przełajowych na 3000 m, Dominika Łykowska – Halowa Wicemistrzyni Polski w skoku w dal, członkini kadry narodowej, Jakub Nicpoń – Mistrz Świata juniorów w biegu na 200 m – Londyn 2017 r., członek kadry narodowej, Mateusz Gładkowski – Wicemistrz Polski w pchnięciu kulą 5kg, Milena Sadowska – Wicemistrzyni Polski w biegach przełajowych na dystansie 4000m, Mateusz Gunera – Brązowy Medalista Mistrzostw Polski juniorów w rzucie oszczepem, Małgorzata Maślak – Mistrzyni Polski w rzucie oszczepem, uczestniczka Mistrzostw Świata juniorów młodszych w Kenii 2017 r., członkini kadry narodowej, Jagoda Deluga – Wicemistrzyni Polski młodziczek w pięcioboju, Olga Rzeszowska – Halowa Mistrzyni Polski w biegu na 200 m, członkini kadry narodowej, Paulina Kosikowska – Akademicka Mistrzyni Polski juniorek w biegu na 400m, członkini kadry narodowej, Norbert Ostrowski – Srebrny Medalista Akademickich Mistrzostw Polski w skoku wzwyż, Matylda Cebulska – Brązowa Medalistka Mistrzostw Polski młodziczek w biegu na 300 m, Natalia Gulczńska – Srebrna Medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 m.

Najlepszą zawodniczką Mitingu została Dominika Łykowska – MKL Szczecin, podopieczna trenerki Anny Iwińskiej, która w skoku w dal osiągnęła wynik 6,1m, uzyskując I klasę sportową.

Honorowym gościem zawodów była Olimpijka z Londynu Renata Pliś.

Trzy pierwsze miejsca nagradzane zostały okolicznościowymi pucharami, a każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal

Najlepsze trzy miejsca z poszczególnych konkurencji:

110 m ppł M

I miejsce Kamil Dejneko – 14,86 AZS AWF Gorzów Wielkopolski

II miejsce Jędrzej Radziewicz – 14,97 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

III miejsce Dawid Stasiak – 15,41 MKL Szczecin

100  m K

I miejsce Wiktoria Grzyb – 12,30 MKL Szczecin

II miejsce Julia Korocińska – 12,68 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

III miejsce Olga Rrzeszewska – 12,76 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

100 m M

I miejsce Mikołaj Zalewski – 11,23 MKL Szczecin

II miejsce Nikodem Kudla – 11,32 MKL Szczecin

III miejsce Hubert Kowalski – 11,63 MKL Szczecin

200 m K

I miejsce Amelia Grygiel – 26,41 – MKL Maraton Świnoujście

II miejsce Karolina Pacholak – 26,94 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

III miejsce Matylda Cebulska – 26,98 LLKS Pomorze Stargard

200 m M

I miejsce Jakub Nicpoń – 23,11 MKL Szczecin

II miejsce Mariusz Wojdalski – 23,61 UKL Feniks Świdwin

III miejsce Piotr Ejlasz – 24,54 KMKL Sztorm Kołobrzeg

300 m K

I miejsce Olga Rzeszewska – 41,07 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

II miejsce Paulina Kosikowska – 41,21 AZS AWF Gorzów Wielkopolski

III miejsce Agata Pieróg – 41,62 MKS Olimp Łobez

300 m M

I miejsce Konrad Marczak – 35,26 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

II miejsce Paweł Ciszewski – 36,10 WMLKS Pomorze Stargard

III miejsce Adam Majdański – 36,46 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

400 m K

I miejsce Amelia Stężalska – 67,80 KS Hanza Goleniów

II miejsce Laura Łagosz – 68,80 MKL Maraton Świnoujście

III miejsce Oliwia Sokołowska – 71,98 MKL Maraton Świnoujście

400 m M

I miejsce Jakub Czyżewski – 51,97 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

II miejsce Eryk Kubiś – 52,17 AZS AWF Gorzów Wielkopolski

III Miejsce Kacper Nałus – 52,34 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

600 m K

I miejsce Alicja Ulaszewska – 1.43.81 MKS Hermes Gryfino

II miejsce Julia Królikiewicz – 1.44.39 UKS Barnim Goleniów

III miejsce Hanna Frączak – 1.45.11 UKL Feniks Świdwin

600 m M

I miejsce Marcel Łysoń – 1.27.62 WMLKS Pomorze Stargard

II miejsce Patryk Soszyński – 1.28.16 UKS Barnim Goleniów

III miejsce Krystian Wałęga – 1.28.82 PLMKS Chrobry Gryfice

800 m K

I miejsce Natalia Gulczyńska – 2.12.90 MKL Szczecin

II miejsce Adriana Maniukiewicz – 2.20.29 ALKS AJP Gorzów Wielkopolski

III miejsce Paulina Kaczmarek – 2.33.38 NST. Zielona Góra

1000 m K

I miejsce Justyna Romej – 3.02.09 – MKL Szczecin

II miejsce Milena Sadowska – 3.02.72 WMLKS Pomorze Stargard

III miejsce Agnieszka Wierzbicka – 3.10.89 WMLKS Pomorze Stargard

1000 m M

I miejsce Jakub Wolender – 2.32.18 Raz Szczecin

II miejsce Konrad Majdziński – 2.37,58 WMLKS Pomorze Stargard

III miejsce Mateusz Mierzowiec – 2.38.72 Raz Szczecin

1500 m M

I miejsce Paweł Pankratow – 4.05.94 MKS Hermes Gryfino

II miejsce Jakub Pankratow – 4.18.91 MKS Hermes Gryfino

III miejsce Szymon Siwek – 4.19.44  UKL Feniks Świdwin

Kula K

I miejsce Kornelia Gładkowska – 11,77 MKL Szczecin

II miejsce Jagoda Deluga – 10,50 MKL Maraton Świnoujście

III miejsce Małgorzata Maślak – 10,45 ULKS Tychowo

Kula M

I miejsce Mateusz Gładkowski – 16,55 MKL Szczecin

II miejsce Mateusz Saków – 15,53 MKL Szczecin

III miejsce Maciej Maruszczak – 14,39 MKL Szczecin

Oszczep K

I miejsce Małgorzata Maślak – 45,23 ULKS Tychowo

II miejsce Kornelia Kalinowska – 39,77 ULKS Tychowo

III miejsce Natalia Tobiasz – 31,44 MKS Junior Złocieniec

Oszczep M

I miejsce Mateusz Gunera – 58,72 MKS Olimp Łobez

II miejsce Jakub Krawczyk – 40,09 MKS Junior Złocieniec

III miejsce Beniamin Dąbrowski – 37,95 MKS Junior Złocieniec

Rzut dyskiem K

I miejsce Magdalena Miśliwicka – 39,33 MKL Szczecin

II miejsce Kornelia Gładkowska – 33,39 MKL Szczecin

III miejsce Karolina Kołdun – 21,29 MKS Kusy Szczecin

Rzut dyskiem M

I miejsce Mateusz Gładkowski – 48,93 MKL Szczecin

II miejsce Mateusz Saków – 36,49 MKL Szczecin

III miejsce Maciej Maruszczak – 32,75 MKL Szczecin

Skok w dal K

I miejsce Dominika Łykowska – 6,01 MKL Szczecin

II miejsce Aleksandra Kwiecień – 5,84 MKS Hermes Gryfino

III miejsce Małgorzata Kowalczyk – 5,38 MKS Hermes Gryfino

Skok w dal M

I miejsce Cezary Wilk – 5,96 LLKS Pomorze Stargard

II miejsce Krzysztof Nosal – 5,83 LLKS Pomorze Stargard

III miejsce Artur Kamiński – 5,77 MKL Szczecin

Skok wzwyż K

I miejsce Weronika Stefaniuk – 1,69 MKS Hermes Gryfino

II miejsce Ula Szczuko – 1,66 MKS Kusy Szczecin

III miejsce Nikola Stankiewicz – 1,54 MKL Szczecin

Skok wzwyż M

I miejsce Norbert Ostrowski – 1,82 AZS AWF Gorzów Wielkopolski

II miejsce Gracjan Sroka – 1,65 MKS Sławno

II miejsce Cezary Wilk – 1,65 LLKS Pomorze Stargard

 

Pełny komunikat z zawodów na stronie ZZLA i PZLA.

zdjeciezdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski