WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

11.10.2017 14:58

Złote Gody świnoujskich par

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Świnoujściu miała miejsce 11 października przemiła uroczystość obchodów Złotych Godów, które obchodziło siedem par. W imieniu Prezydenta RP Medale za długoletnie pożycie wręczył jubilatom świnoujski prezydent składając przy tej okazji najserdeczniejsze życzenia i wyrazy podziękowania za ich wieloletni wkład w rozwój miasta nad Świną.

 

 

Oto kilka słów o każdej z par obchodzacych jubileusz

 

Państwo Jadwiga i Mirosław Bandzwołek swój Złoty Jubileusz świętowali 7 lat temu. Związek małżeński zawarli 26 października 1960r. w Szczecinie. Do Świnoujścia przyjechali w 2009 roku. Pan Mirosław pracował w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” jako brygadzista i majster. Pani Jadwiga początkowo pracowała jako sprzedawca w magazynie zabawek, następnie od 1965 roku jako pierwsza kobieta była zawodowym kierowcą w Wojewódzkiej Kolumnie Transportu Samochodowego w Szczecinie. Państwo Bandzwołek mają syna, wnuczkę i prawnuczkę.

 

Państwo Anna i Mieczysław Dąbrowscy związek małżeński zawarli 25 grudnia 1967r. w Środzie Wielkopolskiej. Pan Mieczysław do Świnoujścia przyjechał w 1966r., natomiast Pani Anna na stałe przyjechała w 1969r. Pan Dąbrowski swoje życie zawodowe związał z mundurem, był oficerem Marynarki Wojennej, a Pani Dąbrowska początkowo poświęciła się dbaniu o ciepło domowego ogniska, a kiedy dzieci rozpoczęły swoją edukację Pani Anna jako nauczyciel w przedszkolu dbała o odpowiednie przygotowanie dzieci do nauki w szkole. Pasją Pana Mieczysława od zawsze były jachty i żeglarstwo. Aktywnie działa w Jacht Klubie Kotwica. Pani Anna uwielbia spacery po świnoujskiej plaży, najbardziej te wczesną wiosną, jesienią i zimą, potrafi spacerować nawet 3 godziny dziennie. Wspólnym zamiłowaniem Państwa Dąbrowskich jest ogrodnictwo, wolny czas spędzają dbając o ich działkę rekreacyjną, aktywnie udzielają się w Zarządzie Ogródków Działkowych. Pani Anna i Pan Mieczysław Dąbrowscy mają dwoje dzieci, trzy wnuczki i jedną prawnuczkę.

 

Państwo Krystyna i Zbyszek Kimel związek małżeński zawarli 26 marca 1967r. w Wałczu. Pan Zbyszek do Świnoujścia przyjechał w 1964roku i podjął pracę w Nadleśnictwie Międzyzdroje jako podleśniczy. W 1967roku Pan Kimel został powołany na stanowisko leśniczego leśnictwa Świnoujście, na tym stanowisku przepracował 42 lata. Pani Krystyna po ukończeniu studiów rozpoczęła swoją pracę zawodową jako nauczyciel w Szkole Specjalnej, gdzie pracowała przez 15 lat, następnie pracowała w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Świnoujściu. Państwo Kimel mają dwóch synów oraz dwoje wnucząt.

 

Państwo Anna i Florian Mencel związek małżeński zawarli 26 sierpnia 1967 roku w Kaliszu. Pan Florian do Świnoujścia przyjechał w 1965 roku, natomiast Pani Anna w 1968r. Pan Mencel pełnił służbę na okrętach ratowniczych jako mechanik w stopniu starszy bosman sztabowy. Po odejściu ze służby w Marynarce Wojennej, Pan Florian przez 10 lat pracował jako mechanik w Żegludze Świnoujskiej, a następnie do 2005r. był mechanikiem na kutrach rybackich. Pani Anna oddała się rodzinie, wychowaniu dzieci oraz prowadzeniu domu. Państwo Mencel mają dwie córki oraz trzy wnuczki.

 

Państwo Bronisława i Stanisław Telenga związek małżeński zawarli 23 grudnia 1967 roku
w Świnoujściu. Państwo Telenga do Świnoujścia przyjechali z różnych stron Polski, Pani Bronisława z Mazur, Pan Stanisław ze Śląska. Pan Telenga był podoficerem w Marynarce Wojennej, Pani Telenga pracowała jako księgowa w Ośrodku Wczasowym. Państwo Telenga doczekali się dwójki dzieci. Pani Bronisława i Pan Stanisław dzielą wspólną pasję jaką jest działka rekreacyjna, na której spędzają wolne chwile.

 

Państwo Alina i Edward Wojnarowscy związek małżeński zawarli 25 czerwca 1967 roku
w Baranowie Sandomierskim. Do Świnoujścia przyjechali w 1978 roku. Pan Edward był zatrudniony w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Alina przez 14 lat była pracownikiem Urzędu Miasta, zajmowała się opłatą targową. Państwo Wojnarowscy mają dwie córki, trzy wnuczki oraz dwoje prawnucząt. Zamiłowaniem Pani Aliny i Pana Edwarda jest ogrodnictwo – ich wspólna działka rekreacyjna, a także czytanie książek oraz rozwiązywanie krzyżówek.

 

 

Państwo Bogumiła i Konstatny Chłapowscy związek małżeński zawarli 29 lipca 1967 roku w Świnoujściu. Pani Bogumiła do Świnoujścia przyjechała w 1963r., Pan Konstanty w 1964r. Pan Chłapowski był zatrudniony w Morskim Instytucie Rybackim jako pracownik naukowy i doktorant nauk przyrodniczych. Od 1984r. pracował w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra” jako kontroler jakości. Pan Konstanty Chłapowski jest autorem książki „Matka Odra”. Pani Bogumiła była nauczycielem w Zasadniczej Szkole Zawodowej, następnie pracowała w Bibliotece Szkolnej. Państwo Chłapowscy mają dwie córki i troje wnucząt.

 

 

zdjeciezdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja
Szkola muzyczna

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski