08.08.2017 7:41
Fama po raz 47
W dniach 14-27 sierpnie odbędzie się w Świnoujściu już po raz 47. Międzynarodowy Kampus Artystyczny – FAMA 2017. To bez wątpienia ważne dla Polski wydarzenie artystyczne pokaże nam jaki obraz kultury zdominuje naszą narodową w nieodległej przyszłość. Z dużą dozą pewności będziemy też wiedzieć kto z obecnych młodych artystów nosi w sobie wyraźne znamiona gwiazdy, która już za chwilę rozbłyśnie pełnią blasku, tak jak wielu ich poprzedników po kilkudziesięciu minionych FAMACH. Czas różnych , często zaskakujących wrażeń zatem już nadchodzi. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje WSTĘP WOLNY. Poniżej publikujemy program tegorocznej FAMY.
PROGRAM FAMA 2017
14 PONIEDZIAŁEK
13:45 Plac Wolności FAMA PRASOWA | HASH COOKIE – koncert SP
21:00 Jazz Club Central'a – SCENA MONIKA KOWALCZYK – koncert PK
22:15 Jazz Club Central'a – SCENA ŁUKASZ Z BAŁUT – koncert PK
15 WTOREK
16:00 El Papa – Cafe Hemingway ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | SWIERNALIS, ŁUKASZ Z BAŁUT – koncert PK
18:00 Miejski Dom Kultury KINO | BOŻENA GALANT – W malinowym chruśniaku, Aldona, Proste równoległe, 24 godziny / ENA KIELSKA, ANNA66 ANDRZEJEWSKA – Śledztwo / MATEUSZ ŻEGLIŃSKI – Siłacz, Zielony i Czarny, Marsz, Honor, Pan Charon, Droga powrotna PK
20:45 Jazz Club Central'a – SCENA PAULINA POTOCKA – stand-up NO SHOW PK
21:45 Jazz Club Central'a – SCENA Grupa Teatru Improwizowanego IMPRO Z KRYPTY PK
23:15 Jazz Club Central'a – SCENA HASH COOKIE – koncert PK
16 ŚRODA
16:00-18:00 MDK Przytór ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT
16:00 Restauracja Hamaki ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | SHAPELES – koncert PK
17:30 Galeria Miejsce sztuki44 WAR – wernisaż, kurator: A. Pawełczyk | wystawa trwa do 30.09.2017 PK
18:45 Galeria Miejsce sztuki44 MIEJSCA LITERATURY. STREFY WRZENIA | ŁUKASZ ORBITOWSKI – spotkanie autorskie ZDARZYŁO SIĘ W BYDGOSZCZY, moderator: Karol Maliszewski WS
20:30 Jazz Club Central'a – SCENA DAVID MBEDA NDEGE – stand-up BO W ŻYCIU NIC NIE JEST CZARNE LUB BIAŁE PK
21:45 Jazz Club Central'a – SCENA MONIKA KOWALCZYK – koncert PK
23:00 Jazz Club Central'a – SCENA LILAC – koncert PK
00:15 Jazz Club Central'a – SCENA ŁUKASZ Z BAŁUT – koncert PK
17 CZWARTEK
16:00-18:00 MDK Przytór ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT
16:00 Restauracja Hamaki ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | ODETTE DĄBROWSKA, MONIKA KOWALCZYK – koncert PK
17:30 Galeria Miejsce sztuki44 MIEJSCA LITERATURY. STREFY WRZENIA | MAGDALENA KICIŃSKA – spotkanie autorskie 1942, moderator: Karol Maliszewski WS
19:00 Muszla Koncertowa SIOSTRY ŁOTRY – koncert PK
20:00 Muszla Koncertowa LILAC – koncert PK
21:00 Muszla Koncertowa HASH COOKIE – koncert PK
22:15 Jazz Club Central'a – SCENA SWIERNALIS – koncert PK
23:30 Jazz Club Central'a – SCENA SHAPELES – koncert PK
18 PIĄTEK
16:00-18:00 MDK Przytór ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT
15:30 El Papa – Cafe Hemingway ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | LILAC – koncert PK
17:00 Galeria Miejsce sztuki44 MIEJSCA LITERATURY. STREFY WRZENIA | PIOTR NESTEROWICZ – spotkanie autorskie NOWA, LEPSZA POLSKA, moderator: Karol Maliszewski WS
18:30 Muszla Koncertowa SHAPELES – koncert PK
19:30 Muszla Koncertowa STRAŻACY – koncert PK
20:45 Plac Wolności JAKUB GUCIK – koncert, projekt ONE MAN ONE CELLO PK
22:15 Jazz Club Central'a – SCENA GUSTAVE TIGER (Węgry) – koncert WS
23:30 Jazz Club Central'a – SCENA SIOSTRY ŁOTRY – koncert PK
19 SOBOTA
10:00 Zielony Rynek Pod Zegarem ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | HASH COOKIE – koncert PK
15:00-17:00 Plaża, wejście od ul. Powstańców Sląskich Duet ANGELS – projekt ZRÓB SOBIE NIEBKO PK
17:00 Restauracja Hamaki ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | RUNFORREST– koncert PK
18:30 Muszla Koncertowa SMOKING BARRELZ – koncert PK
20:00 Miejski Dom Kultury Magdalena Bochan-Jachimek – MAMY PROBLEM. MONODRAM MACIERZYŃSKI PK
21:30 Jazz Club Central'a – SCENA PRZYBYŁ – koncert PK
22:45 Jazz Club Central'a – SCENA THE PLANTATORS – koncert PK
20 NIEDZIELA
11:00 El Papa – Cafe Hemingway ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | THE PLANTATORS, PRZYBYŁ – koncert SP
17:00 Galeria Miejsce sztuki44 WRZENIE BARW – sekcja fotograficzna, wernisaż, kurator: T. Sikora PK
18:00 Galeria Miejsce sztuki44 MIEJSCA LITERATURY. STREFY WRZENIA | GRZEGORZ UZDAŃSKI – spotkanie autorskie WYCIECZKA NA KUJAWY, moderatorka: Monika Stopczyk WS
19:30 Miejski Dom Kultury WIOLETA KOMAR – monodram DIVA PK
21:00 Jazz Club Central'a – SCENA KATARZYNA ŁOPATA– koncert PK
22:15 Jazz Club Central'a – SCENA ODETTE DĄBROWSKA – koncert PK
23:30 Jazz Club Central'a – SCENA RUNFORREST– koncert PK
00:30 Jazz Club Central'a – SCENA JABŁONKA – koncert PK
21 PONIEDZIAŁEK
11:00-13:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | TELEWIZJA FESTIWALOWA – wywiady, spotkania, prezentacje artystyczne PT
14:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | RADIO SLAM – koncert PK
16:00 Plac Wolności Zachodniopomorska Offensywa Teatralna – SZTORM | happening dla dzieci PK
17:30 Galeria Miejsce sztuki44 MIEJSCA LITERATURY. STREFY WRZENIA | INGA IWASIÓW – spotkanie autorskie SZCZECIN. MIASTO ODZYSKANE?, moderator: Artur Daniel Liskowacki WS
19:00 Miejski Dom Kultury JESZCZE W ZIELONE GRAMY – PIOSENKI WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO – koncert premierowy |SEKCJA MUZYCZNA, reż.: J.J. POŁOŃSKI, kier. muz.: SZ. WÓJCIŃSKI, scenogr.: J. MARTYNIUK PK
22:00 MIEJSCE ŚCIŚLE TAJNE PROJEKT X WS
22 WTOREK
11:00-13:00 Osiedle Warszów – ul. Sosnowa / ul. Barlickiego ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Grupa Kakało PT/PK
11:00-13:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | TELEWIZJA FESTIWALOWA – wywiady, spotkania, prezentacje artystyczne PT
13:00-15:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI PT
16:00-18:00 MDK Karsibór ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Grupa Kakało PT/PK
16:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | HOT TAMALES – koncert PK
17:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | SMUTNE PIOSENKI – koncert PK
18:30 Jazz Club Central'a – SCENA KINO | MICHAŁ JANKOWSKI – Polowanie / STANISŁAW ZARYCHTA – Alter Ego, Towa Corp PK
20:00 Plac Wolności Zachodniopomorska Offensywa Teatralna – GRAJ O KRAJ! TELETURNIEJ TV, ODCINEK TESTOWY| happening PK
21:15 Jazz Club Central'a – SCENA Teatr Improwizacji HULAJ PK
22:15 Jazz Club Central'a – SCENA Monika Nowogrodzka – RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI. ODC. 2 PK
23:15 Jazz Club Central'a – SCENA SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN – koncert WS
23 ŚRODA
11:00-13:00 Osiedle Warszów – ul. Sosnowa / ul. Barlickiego ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Grupa Kakało PT/PK
11:00-13:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | KLUB LITERACKI „NA WYSPIE” – LISTY DO ANI | projekt poświęcony życiu i twórczości Anny Beaty Chodorowskiej-Gorzelniaskiej PT/PK
16:00-18:00 MDK Karsibór ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Grupa Kakało PT/PK
16:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | ANDRE & THE GIANTS, SZYMONMÓWI – koncert PK
17:30 Hala w Basenie Północnym PRZYBYŁ – koncert PK
18:30 Hala w Basenie Północnym SMUTNE PIOSENKI – koncert PK
19:30 Hala w Basenie Północnym JABŁONKA – koncert PK
20:30 Hala w Basenie Północnym LIVING SPACE THEATRE – spektakl KAJ DZIAS PK
21:45 Browar Miedziowy44 HULAJ, IMPROKRACJA – spektakl improwizowany WROCŁAW–WARSZAWA–ŚWINOUJŚCIE PK
23:00 Browar Miedziowy44 ANDRE & THE GIANTS – koncert PK
00:00 Browar Miedziowy44 SMOKING BARRELZ – koncert PK
24 CZWARTEK
11:00-13:00 Plac Wolności MOBILNY INSTYTUT KULTURY | TELEWIZJA FESTIWALOWA – wywiady, spotkania, prezentacje artystyczne PT
12:00-14:00 Osiedle Warszów – ul. Sosnowa / ul. Barlickiego ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | PIKNIK ARTYSTYCZNY PK
14:00-16:00 Osiedle Warszów – ul. Sosnowa / ul. Barlickiego ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Grupa Kakało PT
18:00 Muszla Koncertowa RADIO SLAM – koncert PK
19:0
OGŁOSZENIE BEZPŁATNE
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.
Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl
MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE
GINEKOLOG - POŁOŻNIK
dr n. med. Marek Adam Brzuchalski
specjalista balneologii i medycyny fizykalnej
lekarz medycyny estetycznej
ul. Z. Herberta 6 / 4
Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695
specjalista
DERMATOLOG I WENEROLOG
dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ
► dermatochirurgia,
►onkologia skóry,
►dermatologia estetyczna
ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście
rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332
GABINET NEUROLOGICZNY
Małgorzata Frąckowiak
przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego
poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),
środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )
Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu
Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c
piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 602 158 940
COLOR DOPPLER
gabinet internistyczny
ul. MAŁOPOLSKA 51
rejestracja telefoniczna
od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00
tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63
specjalista chorób wewnętrznych
Marek Borowski
USG SERCA z kolorowym Dopplerem,
Holter - EKG (24 h),
USG jamy brzusznej,
prostaty, jąder, tarczycy
USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem
lekarz medycyny pracy
spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii
M. Krystyna Wasilewska - Zużałek
Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19
Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17
Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20
CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:
NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE
-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia
EKG - choroby serca, stawów, kręgosłupa
Rejestracja telefoniczna
GABINET GASTROENTEROLOGICZNY
Anna Popiela-Schiller
Gastroenterolog
Specjalista Chorób Wewnętrznych
Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7
Rejestracja telefoniczna
+48 501 070 827
Ernest Pyrkosz
ORTOPEDA
- profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
- wady postawy
- zespoły bólowe narządów ruchu
- leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
- badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży
Świnoujście, ul. Piastowska 60
wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00
Rejestracja telefoniczna 606 387 618
specjalista ginekolog-położnik
Maria Czajkowska
USG 4D położniczo- ginekologiczne
certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00
ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)
rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51
RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch
- porady prawne, reprezentacja przed sądami,
- spadki, sąd pracy,
- obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)
Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)
kontakt po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 91 321 93 30, 605 426 340 e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl
Drewno kominkowe i opałowe
tel. 693 399 346, 91 418 82 68
Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54