WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

14.02.2017 8:39

Dlaczego wyspiarski prezydent okłamuje mieszkańców Świnoujścia?

Przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ) oraz firmy dla nich pracującej po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowali koncepcję budowy terminalu kontenerowego na Warszowie podczas posiedzenia Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta Świnoujście w dniu 20 kwietnia 2016 r. Wtedy też Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz stwierdził, że także po raz pierwszy o takim pomyśle słyszy! Czyżby? Co zatem Żmurkiewicz robił wraz z delegacją ZMPSiŚ w Hiszpanii pół roku wcześniej. W hiszpańskiej prasie 20 października 2015 roku ukazał się artykuł ze Żmurkiewiczem na zdjęciu (pierwszy z lewej). Tematem ówczesnego spotkania w dniu 19.10. 2015 r. było funkcjonowanie tamtejszego, hiszpańskiego terminalu kontenerowego w kontekście planowanego polskiego terminalu. Wypada zapytać - nie wiedział, czy nie rozumiał w czym uczestniczy?

 

20 kwietnia 2016 r na Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta Świnoujście przedstawiciele ZMPSiŚ oraz zatrudnionej przez nich firmy mówili o terminalu kontenerowym, że to wstępny projekt i pierwsza rozmowa na ten temat. Podkreślali, że świnoujski port to ostatni głębokowodny w Polsce który się nadaje do realizacji takiego projektu. Według nich przygotowanie i budowa terminalu potrwałyby około 5 lat. Zatrudnienie znalazłoby tam od 230-600 osób, a do kasy miasta wpływałoby około 600 tysięcy zł podatku. Już ta wstępna w tamtym czasie koncepcja wzbudziła wśród świnoujskich radnych i gości szereg kontrowersji i rozpięła skalę różnych ocen z tendencją jednak do krytyki tego pomysłu. Przypomniano, że dokonano wyłomu na tym terenie dla powstania terminalu LNG i miał tam być zrealizowany tylko ten jeden  projekt przemysłowy.

- Ja też po raz pierwszy o tym usłyszałem – mówił wtedy o przedstawionym projekcie budowy terminalu Janusz Żmurkiewicz, świnoujski prezydent, a zarazem członek Rady Nadzorczej ZMPSiŚ – Nie wiem czy trzeba się cieszyć, czy płakać z tego powodu , że jesteśmy jedynym miejscem, gdzie można wybudować terminal. W ocenie niektórych mamy pecha. Jeśli ja słyszę o wielkiej turystyce na Warszowie to jaka tam turystyka? Jakaś budka, czy kontener? Czy problem będzie z tym, że plaża się przesunie o kilometr? – dodał wówczas m.in. Żmurkiewicz. Jak należy to rozumieć w pokrętnej cytowanej wypowiedzi prezydent i zarazem członek Rady Nadzorczej ZMPSiŚ po pierwszy raz słyszał o takim pomyśle. Dzięki internetowi jednak można temu zadać kłam. Otóż Janusz Żmurkiewicz wraz z przedstawicielami ZMPSiŚ pół roku wcześniej był w Hiszpanii, żeby zorientować się jak działa tamtejszy terminal kontenerowy. Zostało to udokumentowane w hiszpańskiej gazecie LA VERDAD w artykule opublikowanym 20 października 2015 r.. Żmurkiewicz był tam przedstawiany jako prezydent Świnoujścia, miasta w którym ma też powstać terminal kontenerowy. Prezydent widnieje na publikowanym w gazecie zdjęciu (profil z lewej strony) wykonanym właśnie w trakcie spotkania 19.10.2015 r. w sprawie terminalu kontenerowego. Czyżby więc nic nie wiedział o planowanym na Warszowie terminalu kontenerowym? A może powinniśmy się obawiać, że prezydent nie do końca rozumiał wówczas w czym uczestniczy? W załączeniu skan hiszpańskiego artykułu. Więcej na ten temat w papierowym, wydaniu gazety.

KOMENTARZE
ᚙᚙᚙᚙᚙ - ᚙᚙᚙᚙᚙ
2017-02-15 11:03:21  |  IP: 62.69.231.*
Karierowicz, po trupach do celu. W Chinach budują mosty w zdłóż rzek, żeby nie wycinać lasów, a ta menda zrobi wszystko, żeby każdą ilość drzewa barbarzyńsko wykarczować i zalać betonem. Tak się zachowują zachłanne condomy.
Warszowiak - Mieszkaniec Warszowa
2017-02-14 19:11:55  |  IP: 94.254.226.*
Do max-port: wszystko to co piszesz jest taką prawdą jak to że port Koper jest w Chorwacji. Do nauki! Albo zamilcz waść wstydu oszczędź.
Max - Port
2017-02-14 11:09:21  |  IP: 89.229.235.*
Tyle już napisano o tym, że jest jedna Polska. Podział kraju dokonywany przez pis ma wywołać medialną wojnę między zachodnim a wschodnim wybrzeżem. Trójmiasto to PiSu wróg. Mimo, że tam są idealne warunki dla budowy i eksploatacji wielkich terminali, mimo że tam już plaże są tylko namiastką, to znaleźli się uczynni idioci żądający tego samego u nas. To wszystko ma miejsce w czasie gdy gwałtownie spada ilość ładunków z Dalekiego Wschodu do bałtyckich portów, które to ładunki dzisiaj docierają do portu Koper w Chorwacji i dalej koleją także do Polski. Betonowanie plaż pod terminale, które nie mają żadnych szans na osiągnięcie choćby 10% oczekiwań to sabotaż, to powinno być karane. Chińczyk zbudujetylko terminal a port zewnętrzny, tor podejściowy za łącznie 2,5 miliarda zlotych ma zbudować nasze państwo.
Polak - Członkowie rady nadzorczej?
2017-02-14 10:46:48  |  IP: 91.239.66.*
Przecież od dawna wiadomo że Janusz Żmurkiewicz i ta baba z komunikacji autobusowej która jest w "Grupa Morska Cała Naprzód" - oni są członkami radny nadzorczej ZMPSIŚ. To jest moim zdaniem sprawa dla prokuratury która powinna zbadać czy działanie w interesie zarządu morskich portów nie jest rozbieżne z działaniem na rzecz miasta. To nie jest spójne, to jest naprawdę podejrzane, jaki w tym mają interes obie strony??
Prezydent - Skandalista
2017-02-14 10:25:09  |  IP: 178.19.104.*
Oj Janusz, grabisz sobie. Mówisz jedno a po cichu robisz drugie. To trochę jak Grupa Morska- czy wy macie w tym terminalu jakiś interes?? Nowicki przecież widać że ma chrapkę na terminal w końcu to jego branża. Ale ty Janusz? Na koniec swojej kariery zostawiać taki skandaliczny wizerunek? Czyżby zły doradca? A może Karaluch już też nie widzi tego co się dzieje i źle doradza? Czas na zmiany a pierwszą zmianą będzie wybór mieszkańców nowego prezydenta. Dość kłamstw!
glo - niezły krętacz
2017-02-14 9:54:17  |  IP: 80.245.191.*
Widać wyraźnie, jak to prezydent okłamuje mieszkańców stojąc w rozkroku pomiędzy interesem miasta, a interesem zarządu portów. I pomyśleć, że został do Rady Nadzorczej oddelegowany jako przedstawiciel miasta. To ewidentnie szkodnik działający wyłącznie na swoją korzyść. Miasto i jego mieszkańcy to tylko dla prezydenta nieliczące się tło ważne żeby tylko móc przewodzić stadu baranów i wydawać decyzje takie jakie mu w danym momencie odpowiadają.
Ania - Kpina z nas mieszkańców na każdym kroku
2017-02-14 9:35:17  |  IP: 195.205.242.*
Nie dość, że mamy doczynienia z żenującym sposobem procedowania inwestycji przez ZMPSiŚ, to do tego Prezydent udaje, że o niczym nie wie, a Radni nie są zainteresowani wpływem portu na nasze życie. Ja zawsze powtarzam: "Bóg jest nie rychliwy, ale sprawiedliwy"
- ♞
2017-02-14 9:23:23  |  IP: 62.69.231.*
Ma w tym prywatny biznes ten ☃☭. To sabotażysta naszego miasta. Żal mi ludzi, którzy głosują na takich fletów, którzy skupieni są sami nad sobą, a mieszkańców ma w swojej waginie, bo jaj ten leszcz nie ma.
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski